Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen okj-s szakmákat érdemes...

Milyen okj-s szakmákat érdemes elvégezni érettségi után? (Nő)

Figyelt kérdés

2018. márc. 2. 12:25
 1/6 anonim válasza:

Ez nagyban függ attól milyen az érdeklődésed, mennyi időt tudsz rászánni a tanulásra és az hogy mennyire keresett szakmáról van szó. Úgy tudom az első két okj-s szakmát az állam fizeti, bár egyébb járulékos költségek felmerülhetnek. Ez iskolánként változik. Az online képzéseket nem ajánlanám hacsak nem tudsz önállóan is

jól tanulni. Rengeteg tananyagot adnak le a platformjukon, vagy küldenek emailbe. Ha csak biztos állást akarsz ajánlanám az ápolóit. Abból mindig hiány van. S ha jól tudom a rendőrséghez, és a honvédséghez is van mindig felvétel, bár ezeknél van egy felvételi rendszer amit teljesíteni kell. De bármit is választasz a legfontosabb hogy érdekeljen amivel foglalkozni szeretnél esetleg szeressed is azt.

2018. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit szeretsx, mit tudsz?
2018. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Matekból nagyon jó vagyok, pénzügy érdekel nem tudom igazából
2018. márc. 2. 14:08
 4/6 anonim válasza:
A helyedben a PÉNZÜGYI-SZÁMVITELI ÜGYINTÉZŐ szakot választanám. Ha még egy nyelvvizsgád is van mellette még nagyobb esélyed van egy jobb helyre bekerülni. De ha ezt választod azért érdeklődj ismerősöktől (ha van olyan ismerős) hogy mik a tapasztalatok.
2018. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a pénzügyi-számviteli ügyintézi jutott először az eszembe, de szerintem akkor már érdemesebb lenne egyetemre menni és elvégezni egy pénzügy-számvitel alapszakot (bár nem tudhatom, hogy miért OKJ-t szeretnél). Kérdezz utána.
2018. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát ez sokmindentől függ. Attól is, hogy milyen a személyiséged, mit csinálsz szívesen stb.


Talán ez segíthet elindulni: [link]

2018. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!