Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12. végére elveszett a motivác...

12. végére elveszett a motivációm. (? )

Figyelt kérdés

Elég jó tanuló vagyok, négyes feletti átlagokkal. (4,2-4,4) Eddig sem volt valami lendületes a motivációm, de meg tudtam csinálni.


Most viszont rengeteg az elvárás. Öt tárgyból érettségire több ezer oldalt kellene megtanulni (ami persze csak "ismétlés"). Nem akarom magam sajnáltatni, nem szakadok bele.

És akkor sem lesz semmi, ha nem magolom be az a sok törit pl (nem is tudnám).

Viszont emelt érettségire rengeteget kell készülni, de én már csak azt érzem, hogy ez engem nem érdekel, csak legyek túl rajta.


Hogy szerezzem vissza a motivációm?


2018. márc. 4. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz és jól sikerül az érettségid akkor felvesznek államilag finanszírozott helyre a felsőoktatásba. Ha nem tanulsz és/vagy rosszul sikerül az érettségid akkor csak költségtérítéses helyre kerülsz be ami félévente 200-300 ezer forint alsó hangon.
2018. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem fősulin volt hasonló. Akkor kihagytam egy évet.

Nagyon okosat nem tudok mondani. Rendezz egy "nagyon görbe" hétvégét, keresd meg, hogy miért akarsz jó érettségi jegyeket. Keress olyan okokat, amik kitartanak a tanév végéig

2018. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!