Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlatot mennyire...

Szakmai gyakorlatot mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy a szakmai gyakorlaton ilyen alibi munkákat végeztek, rosszabb eseteben alig csináltak valamit, csak megkapták az aláírást a végén, mások meg nem olyan dolgokat csináltak, amiket egy mérnöknek kell, hanem ilyen betanított munkákat, amit 8 általánossal is lehet. Vagy ez helytől függ?

2018. márc. 7. 14:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Anyagmérnök szakon vagyok.
2018. márc. 7. 16:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon helyfüggő, volt szaktársam aki konkrétan csak titkárnőt játszott, meg olyan is aki olyan munkát végzett ami általában diplomához kötött. Talán a leggyakoribb nálunk olyan munka volt hogy kellett egy minimális előismeret, de azért nem diplomás szintű feladatot adtak. Kellett dolgozni, de nem is terheltek nagyon le. Igazából érthető, mert sok értelme nincs betanítani egy komolyabb, szakmához kapcsolódó pozícióba ha össz-vissz 3 hónapot dolgozol csak ott. Mire tényleg belejönnél már vége is a gyakorlatnak, ez meg nem éri meg a munkahelyeknek.
2018. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rajtad múlik miylen céget találsz. Előre le kell tisztázni, hogy mi lesz a feladatod, illetve neked mi a célod. Én anno a helyre ahová mentem, kerek perec megmodntam, hogy szakdogához akarok összeszedni cuccokat, a végén meg ha kész, akkor természetesen ők is kapnak a szakdogából egy példányt, hátha valami hasznát veszik. Ez gépészmérnöki szakos gyakorlat volt, melyet egy kis (kb. 20 an dolgoztak ott) forgácsolós cégnél töltöttem. Multiknál kicsitt bonyolultabb a helyzet, tele adminisztációval, és ott elég kiomoly esélyd van rá, hogy tényleg a legnevetségesebb feladatokkal kell végigküzdened az időt, szakdogához meg nem hozhatsz ki kb. semmi használható dolgot, mert annyira védenek minden adatot.
2018. márc. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem helyfüggő. Ha a suli szerződèsben àll cèggel, akkor sanszos az alibimunka, ha te keresel helyet, inkàbb adnak normàlis feladatot, mint alibi munkàt. Hogy a munkàltatók mennyire veszik komolyan az elvègzett szakmai gyakorlatot, az megint egy màsik kèrdès.
2018. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!