Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek kell az eü iskolásoknak...

Minek kell az eü iskolásoknak 50 óra közmunka?

Figyelt kérdés

Eü iskolában tanulok. Egyszer már voltam kilencedikes, most is az vagyok, de nem azért mert megbuktam, hanem mert iskolát váltottam. Na mindegy. Előző eü iskolám miatt voltam nyári gyakorlaton, ami ahhoz kell, hogy a következő osztályba lehessen lépni. Egy hónapig egy idősek otthonában dolgoztam, reggel 08:00-tól délután 14:00-ig, vagyis mindennap 7 órát, hétfőtől péntekig. Egy hónap alatt 49 órát. Gyakorlatra pedig fizettek közel 11 ezer forintot. Hát most nem azért, jól jött az a pénz, de amennyit ott dolgozni kellett, eléggé kevéske, ennyi erővel le is vonhatták volna az 50 óra közmunkából (és igen, tudom, hogy ez nem közmunka). Minden nyáron lesz egy hónapos gyakorlat. A közmunkáról, hajléktalanokról (és így tovább) tanulunk, és látogatunk intézményeket.


Így minek kell megcsinálni 50 óra közmunkát? Még ha fizetnének érte, akkor kb valamennyi életkedvvel csinálnám, de miután kész leszek azzal az egy hónappal, a nyári szünetem maradékát a saját elfoglaltságommal szeretném tölteni (írás, rajzolás, olvasás, takarítás és egy kis festés, legjobb barátnőmmel találkozni).


Mivel muszáj, így terveim szerint ha törik, ha szakad, ezen a nyáron letudom majd az ötven órát, vagy legalább a felét. Csak egy kicsit igazságtalannak érzem. Tudom, a felnőtteknek mennyivel sz@rabb mert ők még többet dolgoznak, de szerintem egy életen át lesz időm dolgozni, és nem tervezek eltartott lenni akit vagy egy idegen, vagy a szülei tartanak el.



2018. márc. 18. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert kormányunk így találta jónak!
2018. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az 50 órát nem nyáron kell megcsinálni, egy hónapos gyakorlat mellett nem is célszerű. Ez két különböző műfaj, a szakmai gyakorlattal a szakmát tanulod a gyakorlatban, a közösségi szolgálattal pedig segítesz, mint az önkéntesek. Segíteni, hasznosnak lenni egy élmény. Mondjuk, nem a nyári gyakorlat mellett. Érdemes lenne más területen kipróbálni magad, pl kulturális (rendezvények, múzeum), állatmenhely, osztálytárs korrepetálása, karácsonykor adománygyűjtés.
2018. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kettő teljesen független egymástól. A gyakorlat az szakmai dolog, a közmunka mindenki számára kötelező. A kormányzati elképzelés nem volt rossz a közmunkával, de elég pocsék a kivitelezés. Nem tartom jónak a rendszert, tény. De a diákok panaszkodását se tudom maximálisan elfogadni. 50 óra... ha napi 6 órával számolsz, két hét alatt vastagon megvan. Ezt kell 4 év alatt megcsinálni. Azért anélkül, hogy ismernélek, azt gondolom, 4 évente 50 órát ennél feleslegesebb dolgokra is el szoktál tölteni az életedből. Szorítsd össze a fogad, és ess túl rajta minél hamarabb.
2018. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%
Közösségi szolgálat a neve
2018. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!