Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni a kémia...

Tudnátok segíteni a kémia emelttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lehet fura lesz a kérdés, de azért felteszem. Az a helyzet, hogy borzasztóan izgulós típus vagyok, ezért vizsgahelyzetekben teljesen bestresszelek (ez nem a normális vizsgadrukk, hanem beteges szorongás), ezért olyan dolgokat is képes vagyok elrontani, amiket amúgy tudok. Természetesen rendesen készülök a kémia emeltre, és 80-85% körülire már megírom a feladatsorokat, ami szerintem jónak számít, mert el nem tudjátok képzelni, mennyire nem ment eleinte. Viszont félek, hogy ennek ellenére élesben sokkal rosszabb lesz a teljesítményem. Szerintetek mi az a százalék, amit ha itthon megcélzok, akkor beszámítva az izgulást is jót tudok írni összességében? Legalább 75%-ot szeretnék majd írni. Illetve, ha esetleg tudtok jó módszereket arra, hogy ilyen helyzetben hogyan tudnám megnyugtatni magam, akkor azt is megköszönném.

2018. márc. 22. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából úgy írtam meg, mint élesben.

Itthon gyorsabban haladtam, és több hibát követtem el, viszont simán belefértem az időbe, élesben mindent 100x átrágtam, amit leírtam, szinte minden jó volt, de kifutottam az időből.

2018. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld leküzdeni ezt a szorongást, mert egyetemen is annyi teszt lesz, hogy ki se látsz majd belőle. A 80-85 egyébként egy csudajó teljesítmény, én büszke lennék magamra a helyedben :) Vannak stresszkezelő gyakorlatok, légzésgyakorlatok, meditáció, progresszív relaxáció stb. Ezek mind nagyon hasznosak tudnak lenni, keress utána a neten, ha segítség nélkül nem megy, akkor fordulhatsz szakemberhez is. Tényleg nagyon nagyon ajánlom neked, hogy küzdd le a szorongást, tudom, mondani könyebb mint csinálni, de a jövőd érdekében tegyél érte. Orvosin eleve sokkal több a stressz mint gimiben, a tesztek nehezek, a szóbeliken nem mindig igazságosak, és az orvos munkája se a legnyugisabb irodai meló. Egy professzorunk mondta még régebben, hogy az ő lánya úgy tudta kezelni ezeket a helyzeteket, hogy maga elé képzelt egy vészjelzőt a fejében, és azt igyekezett lekapcsolni és csak utána kezdte el a tesztírást/feleletet, ha ez sikerült. Idővel megtanulta pillanatok alatt "kikapcsolni a vészjelzőjét".
2018. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Igyekszem változtatni ezen a jövőben. :)
2018. márc. 23. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
énis igy vagyok ezzel csak énb még messze vagyok az érettségitől éni stresszelek, de nyugi jól fog menni hogyha otthon iylen jól megy ott sem fog sokkal rosszabul menni. kivánom hogy nagyon jól sikerüljön és felvegyenek :)
2018. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is szurkolok majd neked! :)
2018. márc. 25. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon izgulós vagyok, és mindig úgy érzem, hogy nem tudok semmit (persze utólag kiderül, hogy mégis), és ezért halálra ismétlem, gyakorlom és feladatozom magam. :)

Tudom, nehéz, de úgy kell odamenni, hogy sikerülni fog. Ha meg nem, akkor még ott az október, vagy a jövő május, semmi sincs veszve.

Szerintem ne célozz meg nagyon konkrét eredményt, inkább törekedj arra, hogy minél jobb legyen.

Mi fakton januárban írtunk egy próbaérettségit, és elég rendesen bepánikoltam, mert egész addig bioszversenyeztem, és a kémiát hanyagoltam...szóval karácsonykor, és téli szünetben ipari mennyiségű kémiát számoltam és tanultam. Aztán meg lett az eredménye, 71-re sikerült összehozni. Azóta persze még jobban ráálltam, mert muszáj. Itthon ha érettségiket oldogatok, akkor olyan 75 körül szokott sikerülni, mert nagy hibám, hogy kb püfölöm a számológépet, és mindig 70-80 perc alatt végzek az egész feladatsorral...és persze nem nézem át. De már egy dolgozathelyzet is teljesen más, ott sokkal jobban figyelek, és meg szokott lenni a 85-90%. (Persze, ha nem csinálom azt, amit múltkor, hogy egy 16 pontos táblázatban nem nézem, mind a 7 helyre konstitúciós képletet írok a nevük helyett. )

Szóval az a lényeg, hogy ne görcsölj rá, mert élesben még éberebb leszel, és még jobban fogsz figyelni minden apróságra.

+ nekem bevált még a nyugilabda is :) Lufiból és lisztből csinálta nekem a barátnőm, miután próbaérettségi előtt addig rágtam a körmöm, míg be nem szakadt. Próbáld ki, hátha használ neked is :)

2018. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!