Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehetem azt, hogy jelentkez...

Megtehetem azt, hogy jelentkezek egy egyetemi szakra és rögtön passziváltatom magam 2 félévre, majd ezután az első aktív félévem után otthagyom?

Figyelt kérdés

Elvégezni a szakot nem áll szándékomban, csak egy "alibi szakra" szeretnék jelentkezni, hogy még másfél évig kitoljam a nappalis diák jogviszonyomat.

A kérdésem lényege az lenne, hogy ezt megtehetem-e ilyen formában költségtérítés nélkül, úgy hogy csak 1 állami finanszírozású félévemet használok el?



2018. márc. 22. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, csak vannak egyetemek ahol az első szemeszter passziválást valahogy igazolni kell. Meg azt az apróságot felejted el, hogy passzívon nem adnak matricát vagyis a nappalis diák jogviszony előnyeit bukod ha nem vagy aktív szemeszteren.
2018. márc. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azt tudom, hogy diákigazolvány matricát nem kapnék a passzív félévek alatt. Diákmunka vállalás miatt kellene csak a jogviszony, ahol annyi a kikötés, hogy a tagozat nappali legyen.

2018. márc. 23. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Igen. Én 4 passzív félévvel indítottam a BME-n.:)
2018. márc. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Nappali aktív jogviszony kell a legtöbb diákmunkához, félévente vinni kell a matricát bemutatni. Nagyon kevés olyan diákmunka van ahova passzív jogviszonnyal is mehetsz. Ha nincs külön odaírva, hogy passzívosoknak is akkor csak nappali aktívat vesznek fel.
2018. márc. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
A passzív félév nem finanszírozott félév amúgy.
2018. márc. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!