Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus emelt...

Gazdaságinformatikus emelt szintű érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Egyetemeken erre a szakra nem követelmény, hogy legyen emelt szintű érettségim.

Ha felvesznek, de nem tudok programozni, és matekból se vagyok fakultáción, attól még van esélyem bennmaradni, vagy nem fogom bírni?

Mennyire nehéz?

Egyáltalán van értelme ezt tanulni, sok helyen olvasom, hogy büfészak, valaki meg azt mondja, hogy könnyű elhelyezkedni vele és a fizetés is jó. Melyik az igaz?



2018. márc. 23. 09:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindent az elejéről kezdenek, akik matek emelteztek, azoknak 1 évig kb ismétlés. Azokon az egyetemeken, ahol gazdinfó, proginfó, mérnökinfó hármast tanítanak, ott gyakorlatilag mindegyik ugyanarra a tantervre épül, kb 20 kreditnyi eltérés van közöttük, és mindegyik ugyanazon mesterképzések közül választhat. Ha a másik kettő nem büfészak, akkor ez miért lenne az?


Az egyetem nem a programozásra készít fel. Elsősorban matematikust képeznek belőled, azt tanítják meg neked, hogy valós matematikai problémákat hogy tudsz számítógépen modellezni. Így ha úgy érzed, hogy nincs hozzá affinitásod, akkor ne végezd el. Programozni egyetem nélkül is meg lehet tanulni.

2018. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!