Érettségi kérdés?

Figyelt kérdés
Ha matek érettségin nem úgy oldom meg a feladatot ahogy a megoldókulcs írja, hanem máshogy, de jól, és nyilván használva a szint tételeit, képleteit, attól még jár a max pont?
2018. márc. 29. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Te megoldásodban matematika hiba nincs és hivatkozol a függvénytáblában szereplő megfelelő tételre akkor max pontot kapsz majd.
2018. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy nem így van, ekkor az érettségi átalakul telepátia- vagy tippversennyé, lévén a megoldókulcsban nincs benne az összes levezetési mód. Értelemszerűen ez nem lenne jó senkinek, így csak az lehet, hogy a megoldókulcstól eltérő (helyes) megoldás is létezhet, amit el kell, hogy fogadjanak.
2018. márc. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megoldókulcsban több megoldás is van, ritkán van olyan hogy egyik fajta megoldás kaptafájára nem illő jó megoldás létezik, de ha mégis úgy csinálod és logikusan le van vezetve és hivatkozva, akkor arra is meg fogják adni a pontot.
2018. ápr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is furcsálltam, gyakorlás közben kétszer is előfordult hogy teljesen máshogy számoltam ki a feladatot, mint ahogy a megoldókulcs három megadott megoldása, mégis jó lett.

2018. ápr. 2. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Az hogy ugyanaz az eredmény még automatikusan nem jelenti hogy jó, lehet véletlen meg lehet az is hogy bár jól számoltad, de nem jól indokoltad meg. De nem azt mondom hogy így történt, csak azt hogy lehet nem árt ha megbízható matektanárral is konzultálsz hogy tényleg jók-e, mielőtt az érettségin esetleg hasonló helyzet miatt buksz pontokat:)
2018. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam erre, de egy bonyolult feladat volt, trapézben kellett számolni, és én arányok ill.szinusz/koszinusztétel helyett derékszögű háromszögeket kerestem és úgy számoltam. Századra volt megadva a megoldás és ugyanaz lett. Gondolom, hogy csak jó.☺
2018. ápr. 2. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!