Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Légiutaskisérő? Hány nyelv...

Légiutaskisérő? Hány nyelv kell? Fizetés?

Figyelt kérdés
12/L...Nagykoromban majd légiutaskisero szeretnek lenni!Nagyon szeretek repülni mar 4-szer repultem!Angol-t tanulok es valamennyire tudok beszelni!Szoval angolul tudok beszelgetni egy emberrel!Jó választás lenne?Mennyit keres egy legiutaskisero?Legyszi segitsetek!

2018. márc. 29. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik légitársaságnál. Elég változóak a munkafeltételek a különböző cégeknél.


Az angol alap. De több nyelv, több esély.


Be kell majdnod egy álláspályázatot, amikor valamlyik légitársaság meghirdet legiutaskisérő felvételt és ők majd kiképeznek angol nyelven (ha nem magyarországi a cég), ha felvesznek. És ha sikerül levizsgáznod, akkor alkalmaznak, ha nem, vissza kell fizesd a képzés költségét. Jó választás ha szereted a mozgást és az embereket és nem akarsz egy darabig családot.

2018. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ideiglenes megoldásnak jó, pár évig. Vannak, akik hosszabb távon is csinálják, de kevesen. Ha erre áldozol pár évet, utána mást tanulni lehet, persze, de már "idősebb" pályakezdő leszel - nem behozhatatlan hátrány, de hátrány. Azon kívül akárhogy mondják, hogy a repülés mennyire biztonságos, mégiscsak megvan a veszélye, ha sokat repülsz. A fizetés nem olyan magas, hogy megérje a fáradtságot, szerintem, hacsak tényleg nem marad ez az "álom-munkád" - de ez csak később derül ki, még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ezt most döntsd el:)
2018. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Angol az kötelező, mellé esetleg a német, francia, vagy orosz lehet használható még.


Én is annak készülök, van Budapesten képzés az EuropeCrewAcademy-n. Van facebook oldaluk, nyugodtan érdeklődj ott is. Ha azt elvégzed, utána valószínű a legtöbb légitársasághoz simán felvesznek.


Szigorú orvosi követelmények vannak viszont, és a képzés is drága, 390.000Ft körül van Pesten. A fizetés viszont magyar viszonyokhoz képest kiváló. A kezdő bér olyan 450-500.000Ft körül van.


Tényleg akkor a legjobb, ha sokáig nem gondolsz a családalapításra, vagy olyan kapcsolatod van aki megérti azt hogy sokat vagy távol.


Arra viszont készülj hogy szabadnapok nagyon ritkán lesznek, sokat nem fogsz tudni aludni, és fárasztó lesz.


Nem csak átmenetinek lehet jó, mint azt előttem írták, habár tényleg annak a legjobb. Általában olyan 35-40 éves korig csinálják. Utána viszont ha szeretsz repülni, tanulhatsz pilótának, vagy esetleg képezheted a többi légi utaskísérőt :D

2018. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as: ha valamit 35 éves korodig csinálsz, az ideiglenes, mert jobb esetben is csak kb. 15 évig foglalkozhatsz vele (kell valami, amivel pénzt tudsz keresni az utána lévő 20-25 évben). A pilótaképzést meg nem 40 évesen fogják elkezdeni, ott már ennyi idősen rég túlkoros az illető (a kiképzés megkezdéséhez). A képzéshez meg a nyugdíjba vonulók töredéke kell csak.


Kérdező: nehéz kenyér, de ha ez az álmod, akkor természetesen megéri.

2018. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!