Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok menni egyetemre,...

Nem akarok menni egyetemre, de nem akarják megérteni?

Figyelt kérdés
Most érettségizek, jövőre szakma (CNC). Családban anyum, apum diplomás, nagybátyámnak 3 van. Nagyon szép és jó, de egyszerűen nem bírják felfogni, hogy inkább eltöröm a lábamat, mint sem, hogy egyetemre mennyek. Nem tehetek róla, egyszerűen nem érdekel, tanulni is utálok, de viszont ez a szakma érdekel. Tudom, hogy csak jót akarnak, de én úgy vagyok hogy 20 éves leszek mire meglesz a szakmám, ideje lenne elmenni dolgozni. Azt is tudom, hogy egy diplomával (mérnöki) tudok lépni, több esélyem lesz, mint egy szakmával.. Azon gondolkozok, hogy direkt elrontom az érettségit, hogy még véletlenül se vegyenek fel. Ausztriában szeretnék dolgozni, közel van hozzám a határ. Tanárok mikor kérdezik, hogy ki megy egyetemre és ki nem és mondom, hogy én biztos nem megyek, úgy néznek rám, mint a szarra. Manapság egyébként divat egyetemre menni, még a legutolsó hülyének is? Ha meg annyira kelleni fog a diploma, akkor beiratkozok levelezőn. És ne írja le nekem senki se, hogy majd a mekibe sütöm a hamburgert, mert van aki diplomával is szerencsétlen az élethez. Köszöntem
2018. ápr. 2. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért ne rontsd el az érettségidet, mert ha mennél estire akkor az érettségit is újra kellene csinálnod.


Egyszerüen ne hallgass rájuk, ne vegyél tudomást, kövesd a saját utad.

2018. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme az érettségit elrontani, egyrészt mérnöki szakokra kb BME-t leszámítva kevés ponttal is belehet kerülni, ráadásul ha a szüleid annyira rá vannak feszülve, akkor jönne az, hogy menny fizetősre, vagy érettségiz újra, és keresztféléves képzés, stb...

Esetleg azt tudom ajánlani, hogy próbáld meggyőzni őket, hogy inkább levelezőn végzel el pl. egy gépészmérnökit a munka mellet. Jelentkezel, egy egy vagy két félév után meglátod, hogy menni fog-e, ill. hogy akarod-e folytatni(nincs sok veszíteni valód). Ha a matekkal, és a fizikával nincs problémád, akkor az OKJ-s gépészeti szakmával a többi része sem lesz nagyon nehéz.

2018. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségit tedd le a legjobb tudásod szerint, utána tedd azt, amit jónak látsz.
2018. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi meg főiskolai szakma is szakma, csak nem 2 éves OKJ képzés hanem 3 éves egyetemi alapképzés. Olyan szakmát tanulsz, amit csak akarsz. A jövő szempontjából CNC gépkezelők munkalehetőségei nagyon erősen zsugorodni fognak, mivel a negyedik ipari forradalom hajnalán járunk, a tömeges automatizálódás már elkezdődött. Nem túl szerencsés ebbe belecsöppenni, valószínűleg ezért kapálóznak a szüleid. Felnőtt ember vagy, tudomásul veszed, hogy kockáztatsz, ezt elmondod nekik, meg fogják érteni.


[link]

2018. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez a divat..

A hülyegyerek is egyetemre megy és ha nem bírja átmegy egy másikra és így tovább, amíg bírják anyagilag a szülők, majd közel a 30-as éveihez lesz egy limonádé diplomája, ami semmire se jó. Elmegy dolgozni bruttó 160-200eFt-ért. Ekkor rádöbben, hogy már itt a családalapítás ideje, kéne lakás, autó stb.. de a filléres fizetésből még a lakbérre is alig futja. Aztán elkezd orbánozni, majd kimegy dublinba.


Ne hallgass a szüleidre!

Ha úgy mész egyetemre, hogy nem akarsz ott lenni, akkor biztos nem fog menni, főleg egy mérnöki képzés, ahol szopatják a népet.. max elvesz az életedből 1-2 évet..

Szakmával is jól lehet keresni, már magyarorszagon is, persze nem borsodban...

Azt a szakmat tanuld ami érdekel, hogy pár év múlva ne úgy menj be a munkahelyedre, hogy reggel inkabb fel se keltél volna..

2018. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. ápr. 3. 01:44
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
jelentkezz egyeemre nyugodtan , írd meg az érettségit ahogy tudod.. Ha felvesznek csak annyi a dolgod hogy nem mész el beiratkozásra és semmis.. azért az érettségit ne kockáztasd, még ha nem is akarsz egyetemre menni.
2018. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7. Válaszoló ez jó ötlet! Elvenni mástól a helyet, aztán nem elmenni...

Ezzel nem azt mondom, hogy csessze el az érettségit.

2018. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát akit egy leszaromember is ki tud szorítani, azért nem is kár. Az érettségit semmiképp ne rontsd el, mert ha meggondolnád magad, akkor továbbtanuláshoz szükség lesz jó eredményekre.
2018. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elmentél egyetemre?
2021. júl. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!