Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehez az egyetemi...

Mennyire nehez az egyetemi jogot megtanulni?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy menne-e. Termeszetesen bizakodo vagyok es hiszem h sikerul majd.

Tudom, hogy a kozepiskolai tanulmanyok meg sem kozelitik az egyetemit, azonban en nagyon szeretek tanulni ha van,ami motival. Tovabba rengeteget olvasok, nem tudom szamit-e,de egyszeruen imadom es falom a konyveket:D Irodalombol,toribol jo vagyok es a nyelvek is az erossegeim. Legalabbis az angol es a spanyol jol megy.

Tudom,hogy nem egy leanyalom a kb 5eves jogi egyetem,de mindezek ismereteben szerintetek menne?


2018. ápr. 6. 14:44
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
69%
Joghoz, történelemhez "segg" kell.
2018. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A jog nem a nehéz szakok közé tartozik, csomóan elvégzik. De ne a szak nehézsége vagy könnyűsége döntse el, hogy mire szeretnél jelentkezni. Azt csináld, ami érdekel.
2018. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

egyeske neked fogalmad sincs a jogról se a történelemről.. mindkettőben eléggé fontos a gondolkozás és a logika.


Lehet,hogy beseggelni is elég és az is kap diplomát,de tuti,hogy a valódi jogi pályán nem boldogul. Most,hagyjuk azt amikor ismerősöket betesznek jogi állásokba,mert az nem jogtudomány


egyébként az mondja, hogy csak magolás aki ezzel vigasztalja magát miért nem jutott be vagy tudta elvégezni


Kérdező: Ha van kitartásod, szereted a humán tárgyakat, szerintem a matematika sem árt annak ellenére,hogy a jogi egyetemen kevésbé fajsúlyos és tudsz kapcsolatokat építeni akkor biztosan menni meg. Ráadásul az életben hasznosabb dolgokat tanulsz mint a mérnöki tanulmányok 2/3a

2018. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
És a fanyalgó mérnököknek akkor veszed észre,hogy mennyire fontos a jog, amikor egy szerződés megfogalmazásán,egy határozaton, egy ítéleten múlik a munkád, a céged, a család vagy az életed
2018. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nehogy kapjak egy biztato valaszt
2018. ápr. 6. 21:32
 6/6 mi a fene ***** válasza:
49%
Ha szorgalmas vagy és bejutsz, sikerülni fog.Jogi végzettségel nagyobbak a lehetőségek a munkaerő piacon, mint pl. egy főiskolával, és képezheted is magadat.
2018. ápr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!