Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az lehetséges, hogy 5,5 év...

Az lehetséges, hogy 5,5 év egyetem után jöttem rá hogy mit szeretnék csinálni igazán és már ezzel a tudattal kell leélni 1 életet? Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sok minden akartam lenni, egy ideig állatorvos is de ez aztán elült. Érettségi előtt 1 évvel se tudtam még igazán, hogy mihez kezdjek (végül 1 mérnöki szakra mentem). Úgy voltam vele, hogy érettésgi előtt fél évvel nincs se kémiám, bioszból is csak középszint, hagyok 1 évet majd újraérettségizek, de a szak ahová felvettek tetszett és teljesen elfelejtődött ez az orvosis téma nálam. Elvégeztem mind az 5,5 évet, de sajnos nem tudtam benne elhelyezkedni 1általán és hatalmas csalódásként és becsapásként éltem meg. Úgyhogy most egy irodában dolgozok amit néha szeretek, néha nem, de nem vagyok motivált és mostanában megint rámjött, hogy miért nem az orvosira mentem, nincs semmi hivatásom most, nincs semmi célom, nem érzem magam hasznosnak se, és nem látom életem értelmét 1 irodában ülve.

Nagyon sokat ront a helyzeten, hogy nővérem is állatorvos és látom, hogy szereti meg miket ér el és csak mégjobban vágyakozok erre. Nem tudom eldönteni, hogy ez csak fellángolás-e mivel amikor bekerültem a mérnökire onnantól kezdve már eszembe se jutott ez, sőt lehet nem is ment volna a szak, vagy nem vettek volna fel

de tudom, hogy nincs még 5,5 évem erre, se pénzem (teljesen fizetős lenne), hogy ezt megvalósítsam, tehát ezt csak elfogadni lehet és így leélni egy életet.


Valaki esetleg járt már hasonló cipőben, ha igen tudna tanácsot adni, hogy ezeken hogy lehet túllépni?

Egyébként szerencsére nem gyakran jön ez fel, inkább csak amikor ritkán találkozom a testvéremmel és látom meg hallom, hogy mivel foglalkozik, de olyankor teljesen magamba roskadok.

Köszönöm előre is



2018. ápr. 8. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, erre nem lehet nagyon mit mondani. Így alakult, ha nincs lehetőséged orvosnak tanulni, akkor azt kell csinálnod, amit most csinálsz, vagy esetleg ha van más egyszerűbb lehetőség, ami még tetszik és érdekelne, akkor hajrá.
2018. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

diákhitel talán de csak akkor vágj bele ha nem fog elülni ez a vágy megint hatalmas időbefektetés kell és meg fogsz szakadni a tanulásba de én szoritopk neked hajrá ha ez az álmod vágj bele sokkal jobb még akkoris ha nem sikerül mintha még 50 évesen is azon rágodsz hogy bárcsak belevágtam volna amugy hány éves vagy kedves kérdező

egyébként még ne add fel próbálj meg elhelyezkendi a szakmádban

2018. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: 27 éves vagyok. Én is szeretnék azért majd lakáshoz jutni idővel stb... szóval azért egy 12Milliós diákhitel és ismét 6 év kihagyás pénz nélkül nem hangzik jól :(
2018. ápr. 8. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

utána ki kell menni pár éve külföldre és pl dolgozol svédországban pár évet gond nélkül fisszafizeted a hitelt

a lekhatrás megélés tankönyvek azzal lenne probléme és igen 33 évesen végeznél :/ ez a te döntésed

2018. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, úgyhogy ez valszeg nem opció.... inkább az érdekelne, hogy van-e itt ilyen aki hasonló cipőben jár, hogy lehet egy ilyet feldolgozni stb? :)
2018. ápr. 9. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Ne keseregj azon, hogy mi nem jött össze az életedben, hanem inkább élvezd azt, ami van és abból hozd ki a legtöbbet. Ezen már nem tudsz változtatni, így alakult, kész, lapozz. Olyasmin mi értelme siránkozni, amin már nem változtathatsz?
2018. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
És ha pl elvégzel egy állatorvosi asszisztens kepzést? Aztán meglátod, hogy mit kezdesz vele.
2018. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!