Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimiben pszichológia? Mit...

Gimiben pszichológia? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még csak 7.es vagyok, de nemsokára itt a gimiválasztás. Már igazából megvan, hogy elég nagy valószínűséggel nővérem után megyek a Vörösmartyba. Viszont mostanában megfogott a pszichológia, viszont abban a suliban nem tanítanak pszichológiát. Láttam pár sulit ahol van azon a szakon ahova majd valószínűleg megyek pszichológia. Természetesen szüleim nem tiltják, hogy másik gimibe menjek.


-szerintetek van értelme gimnáziumban pszichológiát tanulni vagy inkább majd csak egyetemen?

-ha valamelyikőtök tanul-nektek megérte? szeretitek érdemes?


2018. ápr. 9. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus legkorábban 5 év egyetem után tudsz lenni. Ettől teljesen függetlenül gimiben azzal ütheted el az időt, amivel csak akarod, akár pszichológiával is. De azt tartsd szem előtt, hogy a jó szórakozáson kívül nem lesz haszna.
2018. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Arra mindenképpen jó, hogy lásd, tényleg érdekel-e ez annyira, hogy később komolyan is akarj vele foglalkozni - mert hát elég telített a pálya (igaz, az igazán elhivatottaknak mindig van hely)

De emellett ne hanyagold el a nyelvtanulást sem! A gimiben az legyen a legfontosabb, hogy min. 1 nyelvet megtanulsz normálisan, és le is vizsgázol belőle (de kettőt jobb lenne) - ha ez a suliban nem megy, mert mondjuk kevés az óraszám, akkor sulin kívül!

2018. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha te pszichológiát akarsz tanulni az egyetemen, akkor tessék egyrészt BIOLÓGIÁT másrészt ANGOLT tanulni. Mindkettőből emelt szint kell, és mindkettőt használni fogod végig az egyetemen. Magyarországon NINCS olyan középiskola, ami olyan formában és szinten tanítja a pszichológiát, hogy megérje odamenni emiatt. A fent említett két tárgy fog a legtöbbet segíteni neked abban, hogy felvegyenek és meg is álld a helyed az egyetemen.
2018. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy évig gimiben pszichológiám. Tölteléktantárgynak elment. Aránylag érdekes volt (már amelyik része érdekelt engem), viszont annyira sok értelmét nem láttam.

Az egyetemi tanulmányaid szempontjából pedig biztosan teljesen lényegtelen, nemhiába tanulnak 3 éven keresztül többféle pszichológiát.

2018. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!