Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik vidékről mentek Pestre...

Akik vidékről mentek Pestre tanulni: Milyen az ottani élet, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Könnyű volt megszokni? Vagy túl sok volt? Szerettek ott lenni vagy alig várjátok hogy hazagyertek?
2010. jún. 12. 11:28
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én 75 km-ről járok be Pestre egyetemre. Nem vagyok koleszos, inkább minden nap vonatozok. Már 1 éve hogy elkezdtem a sulit. Már megszoktam, de nem laknék Pesten. Nekem túl nagy, forgalmas és "mocskos" ahhoz, hogy ott lakjak. Jó érzés délutánonként/esténként hazajönni a viszonlyag csendes kisvárosba. Amilyen gyorsan csak tudok, jövök mindig haza.

2010. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én szülővárosom 160km-re van Budapesttől, kisváros, zöld és csendes. Szeptembertől tanulok Pesten, és őszintén szólva pozitívan csalódtam. Biztos voltam benne, hogy utálni fogom, de nem így történt, nem volt nehéz megszokni, sőt.

Egy biztos: ez abszolút egyénfüggő. Tényleg zajos és zsúfolt a város, de vannak gyönyörű részei, szép épületei, plusz én Zuglóban lakom, ahol egy kis természet is van. Összességében tehát én ki vagyok békülve a várossal (néha persze idegesítőek az emberek meg a tömeg, de meg lehet szokni)

Az emberek teljesen más mentalitásúak, mint egy vidéki városban. Rengeteg a szórakozási és kulturális lehetőség, mindig van mit csinálni, ez a város sosem alszik.

Imádok itt lenni, és ha hazamegyek, mindig várom, hogy visszautazzak.

Ha nagyon nem birod a tömeget, hogy sok idő elmegy az utazgatásra és azt, hogy kevés a zöldterület körülötted, akkor valószínűleg a hátad közepére fogod kívánni az egész várost. Ha ezeken túl tudsz lépni, rengeteg pozitívumot találhatsz.

2010. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem élek Pesten, 30 km-ről járok minden nap a belvárosba. Sokszor előfordul, hogy úgy jövök haza, hogy fáj a fejem a sok zajtól meg a szmogtól. Szóval a belvárosban tuti nem tudnék lakni, viszont ahogy az előző válaszoló is írta, egy kívülesőbb részen valószínűleg jobb a helyzet. :)

A közlekedést pedig nem nehéz megszokni. Én eleinte térképpel jártam mindenfelé, aztán miután már tudtam, hogy a legfőbb közlekedési eszközök merre járnak (metrók, 4-es-6-os villi, piros 7es stb), azóta sosem aggódom, hogy eltévedek :)

2010. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!