Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljek...

Mit tegyek hogy ne féljek ennyire az érettségitől hogy ne izguljak?

Figyelt kérdés

Középszintű érettségi.

Nagyon rosszul sikerült az érettségim írásbeli része, el vagyok keseredve, félek a szóbelitől, alig tudok elaludni este, stresszoldókat szedek.

Már abba sem vagyok biztos hogy azokat a minimum 10%okat elérem, pedig 1-2hónapja úgy gondoltam "gyerekjáték" lesz, de most már abba sem vagyok biztos hogy azokat a tételeket tudom amiket idáig megtanultam... Segítsetek! mit tegye?


2010. jún. 12. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom működne-e a te esetedben,de én azzal nyugtatgatom magam hogy nálam jóval hülyébbeknek is sikerült :D
2010. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el ismételni is tanulás közben. Ne hajtsd agyon magad, mert ez már csak látványos hergelés és parázás hogy jajistenemjajistenem. Ne csináld. Tanulj, ismételj nyugodtan, de oszd be az időd. Ha felkészülsz rá, akkor menni fog, hisz nem random kapsz valamit mint írásbelin, hanem vannak konkrét témák, meglepetés nem érhet.
2010. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen nekem is megfordul a fejembe hogy nálam hülyébbek is leérettségiztek :-) de ez igazából nem nyugtat, mert mások engem most nem érdekelnek.

Minden nap tanulgatok, ismétlek, sokszor keverem pl az életrajzokat, törinél a neveket..és kétségbe vagyok esve.

Nyugtatom magam azzal, hogy 5-6pontot összeszedni nem vészes az 50-60ból, de félek hogy majd mindent összekeverek, és nem jut eszembe semmi, ráadásul az elnökkel is ilyesztegetnek, hogy magyar-töri szakos 3nyelven beszél(valami nagy ember) és szigorú...stb

Napközbe ha rágondolok hányingerem lesz, sőt hánytam is az utóbbi 1hónapba legalább 10szer ez miatt...szóval nagyon készen vagyok

2010. jún. 12. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Az életrajzok nem kellenek, a konkrét művekről kell beszélni, és ott van a kezedben a kötet. A 10% csak öt pont. Töriből már csak az atlaszból is össze lehet hozni 6 pontot. Az elnök meg leginkább nyitott szemmel alszik, nem szól bele a felelésbe.
2010. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Remélem tényleg nem fog beleszólni.

A verseket, meg műveket nagyjából tudom, ugy ha közben nézhetem, de az életrajzokban vannak keveredések. Szóval az akkor nem olyan nagy baj?

2010. jún. 13. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!