Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyógypedagógia hiányszakma...

A gyógypedagógia hiányszakma mostanában? Mennyire lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Egy év múlva el kell döntenem hogy hol és mit tanulok tovább, és értelmi fogyatékosokkal vagy autistákkal szeretnék foglalkozni, bár még ebben nem vagyok 100 százalék biztos.
2018. ápr. 15. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon hiányszakma. Az állami szférában azonnal el lehet vele helyezkedni, lásd kozigallas.hu (fejlesztőpedagógusnak is nevezik). De vannak sokan, akik magánvállalkozásban csinálják.
2018. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jedwardlove ***** válasza:
Szia :) én ott tanulok most (elte bárczi) autizmus és hallássérültek pedagógiája lesz a szakirányom. Már az 1. éves hallgatóknak is van lehetőségük 1-1 állásra. Persze nem komoly pedagógiai cégeknél, de van, hogy tanulásban akadályozott gyerekhez keresnek egyetemistát, hogy korrepetálja, vagy autista gyereket kell kísérni egy fejlesztő foglalkozásra. Szerintem ha ügyes vagy magánban is jól fogod tudni csinálni,de a közszférában biztosan el fogsz tudni helyezkedni, hatalmas hiány van :)
2018. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Munka mindig van, emiatt nem kell aggódni:). A kérdés, hogy mennyi fizetésért. Utóbbiból ne várj sokat.
2018. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!