Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, szerintem megbukok...

Mit tegyek, szerintem megbukok matek érettségin?

Figyelt kérdés
Nem megy a fejembe a matek, szerintem a 12%-ot sem fogom elérni. Próbálom a korábbi érettségiket is emgcsinálni, de elakadok, nem megy. A tanár sz.rik rám. Valami ötletet tudtok mondnai, hogy legalább a 12% meglegyen? :(

2018. ápr. 18. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 30% is könnyen összejön. Függvénytáblázatot használtál hozzá? Mert ha nem, akkor azért (is) nem jöhetett össze, ha meg igen, akkor meg nem vagy tisztában a használatával. 0 (azaz Nulla) matektudással lehozható 25%-ra csak azzal, ha odaírod minden feladathoz az oda tartozó képleteket (nem baj ha olyanokat is odaírsz, amik nem kellenek, azért nem jár pontlevonás) és megpróbálsz velük valamit kezdeni. És itt nem arról van szó, hogy végig kell számolni, hanem csak amit leírtak alap adatokat be kell helyettesíteni. Ezzel garantáltan meg van az elégséges szint. Mondhatni "hülyebiztosra" van megcsinálva az érettségi feladatsor, aki azon elhasal ott már mentális problémák vannak, vagy csak olyan jó tanára volt hogy az alap segédeszköz használatát sem ismertette.

Ha jobb eredmény elérése a cél, akkor ahhoz viszont kell is tudni valamit. Ekkor lép a képbe a gyakorlás. Adottságoktól és a kívánt céltól függ hogy mennyit kell is gyakorolni. Legjobb, ha önállóan jössz rá a feladatok logikájára, de akár magántanár is segíthet benne. (Viszont ebben az esetben nem csak úgy megy a dolog, hogy akkor 1 ember tart ilyen korrepetálást és hozzá akkor elmész, hanem fel kell kutatni az összes ilyen "tanítót" és mindegyiknek odaadni egy-két feladatot hogy oldják meg és utána mondják el a megoldási menetet. De ezeknek a feladatoknak (kicsit komplexebbnek és) olyanoknak kell lenniük, amiket te is meg tudsz csinálni. Amelyikük megoldási/gondolkodási menete közelebb áll a sajátodhoz, ő lesz a jó választás. Mert ha olyanhoz jársz, aki minden feladatot teljesen más szemszögből közelít meg, akkor az ő gondolkodási módját lehet hogy több hónapba, vagy akár évbe tellene elsajátítani.)

2018. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Viszont azt nem tudom sokszor, hogy na most a feladathoz milyen képlet is kell. Sajnos a függvénytáblázat használatára magunknak kell rájönni, mert a tanár szerint az a jó ha fejből oldjuk meg, mert gyorsabb, de nekem azt mondta hogy másoljam ki onnan legalább a képleteket, csak így nehéz lesz.
2018. ápr. 19. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Hiper-szuper okos számológép (nekem casio fx-82es plus van), meg függvénytáblázat, én ezeknek köszönöm a négyesemet, nem a tudásomnak. :D Logaritmusos feladatnál vagy számtani/mértani sorozatoknál stb. pl. gondolkodnom sem kellett, csak megnéztem a képletet hátul, beütöttem a gépbe és szia. Vagy mondjuk szerencsére gráfos feladatot is tesznek bele ami szerintem is ovis szint, úgyhogy hát aki ezt nem tudja megoldani, az már bocsánat de tényleg megérdemli a bukást. Nem ismételtem semmit sajna, pedig szerintem érdemes átnézni hogy régebben hogyan oldottunk meg egy adott feladatot. Amúgy egyik osztálytársnőm is így volt ezzel, bár tény, hogy ő csak elkönyvelte magát hülyének, és meg se próbált volna leülni, legalább leírni a feladatot, és előszedni a logikáját, hogy na ezt vajon hogyan oldottuk meg.. Meg is bukott amúgy, de szóbelivel felhúzta 3-ra.
2018. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meglett a kettes!
2018. máj. 16. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!