Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felmentettek matekból még...

Felmentettek matekból még középiskolában, felejtős számomra a pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Jogos volt a felmentés vagy csak lusta vagy? Ha jogos, akkor felejtsd el a psz-t.
2018. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem lenne fer...

Vak mesterlövészre is szükség van :D

2018. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Olyan felejtős, mint a huzat!

Nem csak azért, mert az egész számvitel és a pénzügy matekra épül(logika), de ezen kívül egy csomó tantárgy is matek alapokon nyugszik.

Sőt van matek1-matek2 is, amit ugyanúgy megkell csinálni a diplomához.

Ha lusta is voltál és amúgy nem a matek képességeiddel voltak gondok, akkor is kimaradtak az alapok, amik nélkül nem fog menni a szak.

2018. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Leírom az én tapasztalataimat. Sosem voltam túl jó matekból, de középiskolában ráadásul megkaptam egy borzalmasan rossz tanárt, az egész iskola szarul állt, mindenki bukott, kivéve azt a pár embert, akinek jó matematikai érzéke volt. Én is megbuktam az érettségi előtti félévkor, hiába maradtam ott minden egyes délután külön matekon, hiába írtam itthon tele 300 füzetet feladatokkal. Matematika fóbia miatt kaptam papírt, hogy érettségin plusz időre vagyok jogosult. Végül sikerült egy kettessel átmennem az érettségin. Egyébként inkább humán beállítottságú vagyok, szóval úgy gondoltam, én többet matek közelébe biztos nem megyek. Aztán tavaly ugrott be a gondolat, hogy megpróbálkozom a pénzügyi-számviteli ügyintéző képzéssel. Én egy távoktatásos rendszerbe jelentkeztem, immáron 8 hónapja tanulok ott. A modulzáró vizsgákon már túl vagyok, sikerült mindegyik (bár ez a tanfolyam legkönnyebb része). Most ugrok neki a számvitelnek, illetve a pénzügynek. Nem mondom, hogy nem k***a nehéz, mert bizony k***a nehéz, de én nem gondolnám lehetetlennek. Az órák alkalmával a tananyag nagy részét megértem, ugyebár az a probléma, hogy utána nagyon könnyen elfelejtem, elvesztem a fonalat, stb. De ez csak gyakorlás kérdése. Nem tudom, hogy egyetemi szinten szeretnél-e tanulni, arról nem tudok nyilatkozni. Viszont egy OKJ-s képzésnek érdemes utánanézned. Pontosan miért kaptál felmentést? Ha diszkalkulia miatt, akkor az azért elég necces, ha viszont nem, akkor szerintem érdemes kipróbálnod, már ha tényleg szeretnéd. Valószínűleg 5x annyit kell majd tanulnod, mint egy reál beállítottságú egyénnek, de szerintem menni fog, nem lehetetlen. :)
2018. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minek akarsz pénzügy számvitelre menni ha hülye vagy a matekhoz? Ha valahogy kiszenveded magadból a fősulit, akkor is utálni fogod a munkád ami a számolásra épül. Semmi értelme.
2018. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felejtős! Szinte minden tárgyban van matek.
2018. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!