Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közel 2 hètig nem voltam...

Közel 2 hètig nem voltam suliban. Az egyenes egyenletèt vesszük. Ezt a módszert el kell fogadnia a tanárnak?

Figyelt kérdés

Nos, szinte az egèsz tèmáról lemaradtam, ès a nagybátyám tanította meg velem, aki egy teljesen másik kèpletet mutatott, mint amit a többiek órán tanultak.

Ez a kèplet nincs benne a függvènytáblában sem.

Akkor nem köteles elfogadni?

Kèrdeztem a tanárt is, de azt mondta, hogy nem hajlandó válaszolni a kèrdèseinkre.

Kèrlek, ne ezen az utóbbi mondaton akadjatok ki, hanem a kèrdèsemre válaszoljatok!

Csak èrtelmes válaszokat szeretnèk!


2018. ápr. 23. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

mi az a képlet, és mi az, amit a többiek tanultak?


Azért az egyenes egyenlete nem olyan veszett nagy ördöngősség...

2018. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, hogy van amit a többiek tanultak, de van ,,Ax" benne az biztos.

Amit èn tanultam: y=mx+b

2018. ápr. 23. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:

az egyenes képlete:

ax+by+c=o


az általad leírt képlet már maga az f(x) függvény, ami ugye szintén ugyanaz az egyenes, csak átrendezve lényegében -vagy nem is tudom, hogy írjam neked egyszerűen.


Nézd, itt van levezetve:

[link]

2018. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szóval ezt el kell fogadnia a tanárnak?
2018. ápr. 24. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem. illetve hiába is fogadná el, ha adott egyenesnél a, b és c változókat ad meg, akkor te azzal mi a fenét fogsz kezdeni?
2018. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, egyelőre ott tartunk, hogy van egy adott pont egy irányvektor vagy egy normálvektor, ennyi adatból pedig felírható az egyenes egyenlete azzal amit leírtam, sőt kiszámolható az irányszög is, minden.

Kb 20 feladatot oldottunk meg ezzel, szóval semmi meglepetés nem érhet.

Tehát nem értem a kérdésed.

2018. ápr. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!