Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel egyedül...

Hogyan készüljek fel egyedül az érettségire?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal hogy mindig is nehezen ment a tanulás, az általános iskolai tananyagokra szinte nem is emlékszem, arra emlékszem hogy az utúlsó éveim tantárgyakból kettesek voltak szinte. Szakiskolába jártam általános után, de otthagytam 4 év után egy okj miatt, amit most utólag bánok, na de mindegy az már a múlt. Aztán próbálkoztam esti suliba érettségivel, nagyon nehéznek tünt, rám szakadt a tananyag sajnos egyeseket hoztam haza, egyszerűen akkor se ment a tanulás, ezért otthagytam. De most így felnőtt fejjel úgy gondolom mégegyszer neki futnék nem most hanem 1 év múlva, addig meg tanulnék azokból a könyvekből amik előzőleg visszamaradtak. Viszont nem az összes könyv van meg, töri magyar földrajz vannak. A többiböl hogy tudnék felkészülni? Másik kérdés sikerülhet e ennyimindent megtanulnom magamtól? Na meg azok a könyvek jók, nem elavúltak így 5 év távlatában?
2018. ápr. 28. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A problémakör összetett.

Mi a szakmád, melyiket tanultad ki?


Mi a probléma a szakmával? Nem lehet benne

elhelyezkedni, vagy nem tetszik?



Azért fontosak amúgy ezek, mert szerintem az agyban dől el minden. Ha valaki tanulni akar valamit, pl. másik szakmát, annak mögötte motiváció, buzdítás vagy ösztönzés kell legyen.

2018. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érettségire nem fogsz készülni mert legalább 2 év mire oda eljutsz. A szakmunkás bizivel is 11.-ben kezdhetsz tehát ha idén nem jársz akkor "jövőtől" van 2 éved felkészülni ami azért elég sok tekintve hogy egy általános iskolás megírja az érettségit 30%-ra.


Matek/töri/magyar simán hozható 30-40%-ra tanulás nélkül is.

Angolra kis tanulás kell, választottnak meg úgyis infót vagy föcit választasz. Föciből én tippelgetve 40%-ot csináltam, infóból meg 5 hónap alatt a 0 office ismeretről felhoztam 85%-ra úgy hogy az érettségis gépeken az ,,office"-okat nekem kellett beállítani úgy hogy az alap beállítás pl a teljesen letisztult semmi volt. Ami azért volt jó mert itthon kb 5 éve raktam fel az office csomagot.


Készülésnek pedig: előző feladatsorok!

2018. ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!