Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mondtál már le olyan szakmáról...

Mondtál már le olyan szakmáról/szakról/tevékenységről ami érdekel? Vagy kénytelen voltál hanyagolni?

Figyelt kérdés

Én elég sokrétű érdeklődésű vagyok, egyetemista. Több dolgot is tanulok (vagy alapszakon vagy szabadon választott tárgyként is tanultam, esetleg magamtól. A filozófia is nagyon érdekel, de sajnos erre már egyáltalán nem jut időm és energiám az alapszak és egyéb dolgok mellett. Ennek ellenére úgy érzem ez az egyik, ami leggyakrabban hiányzik az életemből. Voltál már te is olyan helyzetben hogy egy korábban kedvelt tevékenységedre, érdeklődési körödre nem volt időd más teendők miatt? Végül visszatértél hozzá vagy sem? Esetleg mondtál már le valamiről azért mert nem lett volna vele munkád?


Érdekel, hogy volt-e valaki itt hasonló helyzetben.



2018. ápr. 30. 20:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Nemcsak egyetemisták válaszát várom, mások is írhatnak természetesen.
2018. ápr. 30. 20:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Szakról mondtam le, de nem azért mert nem lett volna vele munkám, hanem féltem hogy nem elég a tudásom hozzá. Másik pályán kezdtem el úgyhogy tanulni, de nem kötött le, túl könnyűnek éreztem a szakot, nem volt benne kihívás. Végigcsináltam, mert csak a harmadik évben jutottam el oda hogy ennek így nincs értelme, addig úgy voltam vele hogy ha hoztam egy döntést kitartok mellette. Végül befejeztem az alapszakot és levelezőn tanulom most azt amit eredetileg kinéztem magamnak.
2018. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ápolónőnek tanultam, és csináltam is 12 évig. Aztán sajnos gerincprobléma most abba kellett hagynom. Az ücsörgés egy rendelőben nem nekem való, inkább tanultam utána mást, de hiányzik.
2018. máj. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: és nem bántad meg a változtatást? Bevált az, amit eredetileg kinéztél? És, ameddig a másik szakon tanultál, sokszor volt a fejedben, hogy inkább az kellett volna amire nem mertél jelentkezni?
2018. máj. 1. 07:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Többről is. Ez szerintem az élet velejárója. Van, amivel hobbiszinten foglalkoztam, van, amivel egyáltalán nem, de ki tudja, hátha majd egyszer később adódik valamilyen lehetőség. Az élet kiszámíthatatlan:)
2018. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyakran eszembe jutott hogy inkább a másik szakra kellett volna mennem, most is sokszor eszembe jut hogy már meglenne a diplomám és mennyivel könnyebb lenne ha nem a munka mellett kéne tanulnom :D Nem rossz amit elvégeztem se (pénzügy-számvitel), sikerült vele elhelyezkednem egy jó állásban ami mellett megoldható az egyetem, úgyhogy nem bántam meg és a pénzügyi tudás úgyse árt. Még másfél évem van az új szakból, majd a kövi tanévben szeretnék keresni már olyan munkát ami ehhez kapcsolódik, de eddig azon voltam hogy tudjak pénzt félretenni ez meg gyakornoki munkából nehezen ment volna. Úgyhogy egyelőre csak azt tanulom ami érdekel de még az előző diplomám szerinti munkakörben dolgozok.
2018. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja igen bevált amúgy az új szak, sokkal szívesebben tanulom ezt már.
2018. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bar en meg csak most erettsegizek, nekem is kellett hasonloval kuzdenem. Igaz, csak reszben hasonlo. Egyszer elhataroztam, hogy orvos leszek (volt elotte mar egy fix tervem, de megis jott a fuvallat). A problemat csak az jelentette, hogy addig kifejezetten gyuloltem a kemiat (amibol emeltezni kell orvosira), sosem voltam jo belole. Hiaba kezdtem el lelkesen tanulni az elhatarozas utan, hogy marpedig ha orvos akarok lenni, akkor meg tudom tanulni a kemiat. Jartam faktra , kulontanarhoz, de megsem ment. Hiaba mondogattak sokan, hogy talan nem ez az en utam, es nem veletlenul nem megy. Kellett egy ev, mire belattam, hogy ha mar most gondom van vele, ez tenyleg nem nekem valo. Ugyhogy elengedtem. Visszatertem az eredeti tervhez. Amugy nem banom. Sot.
2018. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem is sok minden érdekel és sok minden lennék szívesen. Eleinte orvosira akartam menni, de nem lett elég pontom. Felvettek azon az éven biomérnökire, de az nem az én világom volt.

Eldöntöttem, hogy pedagógus szeretnék lenni és gyerekekkel foglalkozni. Elmentem biosz-kémia tanárnak, mert azokból volt emelt érettségim. De ezt is ott hagytam, mert úgy éreztem, mert nem érzek hivatástudatot arra, hogy ezt a két tárgyat tanítsam csak életem végéig. Illetve inkább kisebbekkel szeretnék foglalkozni, mert velük jobban megértetem magamat.

2 évet pazaroltam ezzel a két szakkal, de nem bánom.

Most óvónőnek tanulok, de ezt nem szeretném ott hagyni, mert tetszik nagyon.

2019. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!