Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi írásbeli dolgozat...

Az érettségi írásbeli dolgozatot mennyi idő múlva nézhetjük meg és tudjuk meg az eredményét?

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Tanároktól kell majd megkérdezni ők kapnak egy intervallumot, amikorra kész kell lenni ezt előre megválasztják hogy mikor lesz az a nap amikor a legutolsó is kijavításra kerül. Nekünk talán 1 hét volt. (középszintű érettségi esetében)
2018. máj. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az össze tantárgyat egy napon nézhetjük meg?
2018. máj. 3. 05:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt annyival kiegészíteném, hogy az utolsó érettségitől számítva kb. egy héttel szokott lenni, és minden iskolában nagyjából egyszerre (talán központilag meghatározzák ezt is, ebben nem vagyok biztos), mert tavaly amikor buszoztam haza az írásbelik megtekintése után, akkor többen is voltak, akik szintén ezt csinálták, más iskolákból.

Úgy látom, május 28. az utolsó időpont (olasz nyelv), tehát szerencsés esetben már azon a héten valahol a hét vége felé lesz (csütörtök vagy péntek), vagy a rákövetkező héten. Mi az emelt és a közép érettségiket egyszerre nézhettük meg, tehát minden írásbelit megkaptunk. De szerintem az biztos, hogy az emelt szóbelik előtt meg kell kapnotok az írásbeli eredményeket, tehát június 7. előtt lesz.

De ne aggódj, tájékoztatni fognak erről titeket, hogy mikor lesz pontosan, nekünk emelten is elmondták, hogy mikor van az írásbelik megtekintése (ebből is gondolom, hogy egyszerre kell lennie).

2018. máj. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Lol, nekünk 1 hónap volt mire a köcsögök kijavították. Már mindenki más tudta az eredményiet volt aki pár nappal később (középszintun) nekünk meg junius 6ig várni kellett....
2018. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, na szóval ez központilag meg van határozva. Idén ez Június 5. A kedves utolsónak pedig lehetne egy kicsivel több tisztelete a volt középiskolás tanárai iránt. A törvény szerint az írásbeli eredményét a diákok csak a központilag meghatározott napon tudhatják meg. Én most érettségizek, de pl a tavaly végzettek is azon a napon tudták meg, ami ki volt jelölve. Szóval ne a volt tanáraid szid, mert ők úgy jártak el, ahogy azt a törvény megszabta nekik.
2018. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmi tiszteletem nincs irántuk. Semmi pozitivat nem kaptam tőlük abban az 5 évben mig szerencsém volt hozzájuk. Idiotak mind. kONKÉTAN BUTÁK.
2018. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ez központilag meg van határozva. Idén ez Június 5."


Ez a végső határidő, az emelt szintűeket ezen a napon lehet megtekinteni, de a középszintűeket a tanárral kellett megbeszélni, hogy mikor, és ha ő korábbi időpontot határozott meg, akkor korábban. Igen, már meg kellett volna beszélni vele, mert hétfő reggel alá kell majd írnia minden érettségizőnek egy lapot arról, hogy megkapta a tájékoztatást a dolgozatok megtekintésével kapcsolatban is (meg minden másról, az írásbelik szabályozásáról is, és ha ezt nem írja alá, akkor nem is kezdheti meg az írásbeliket...).

2018. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Lol, nekünk 1 hónap volt mire a köcsögök kijavították."


Mert más dolguk is van a tanároknak, mint az érettségizők ügyeit intézni, pl. a még nem érettségiző osztályokban pont ilyenkor van az év végi hajrá, ha nem tűnt volna fel, a témazárók ideje, azokat is ki kell javítani, nem csak az érettségiket, plusz idegen nyelvi mérések és kompetenciamérések, stb., ráadásul magukat az érettségiket se érdemes túl korán kijavítani, mert van olyan, hogy napokkal a vizsga után kijön az OH-ból egy módosítás a megoldókulccsal kapcsolatban - aztán további néhány nap múlva még egy újabb kiegészítés, és ha nem akar a tanár háromszor is nekiugrani a javításnak, akkor jobb, ha eleve későbbre tervezi be.

2018. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16%
Köszke
2018. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!