Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin valóban minden...

Érettségin valóban minden egyes tanár előtt felelek?

Figyelt kérdés
Előrehozottat teszek, és az egyik végzős mondta, hogy mindenki benn lesz. Én legalább úgy képzeltem, hogy több tanár benn lesz, de két teremben legalább lefelelünk. Kicsit most ráparáztam már most, mert ha nagy hülyeséget mondok azt nem csak néhányan hallanák.

2018. máj. 2. 22:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Kisgimiről van szó, olyan 40 érettségizővel kb.
2018. máj. 2. 22:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy felelőre általában ketten figyelnek; és a másiknak nem is feltétlenül szakja az adott tantárgy. Egyébként szerintem cserélődnek, váltogatják egymást a tanárok, szóval lehet, hogy időnként kimegy valaki pl wc-re vagy enni; talán mondjuk más nem megy a helyére; de van ott elég másik iskolából érkező bizottsági tag is; és akkor tudnak a te tanáraid+ a bizottságból mindig egyvalakire legalább ketten figyelni. Meg lehet, hogy pl a két te tanárod, akinél felelsz, és adott tárgy pl mind a kettőnek szakja, csak az egyik mást tanított neked; de ő is konyít azokhoz. Ja és nálunk olyan volt, hogy a magyartanárunk írta; meg lehet, hogy a többi tanártól is talán összegyűjtötte az aranyköpéseinket; és az egyik nagy hanggal rendelkező osztálytársam a banketten felolvasta nekünk az érettségis, vicces, tőlünk hallott idézeteket.
2018. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
*A bizottság aki jön meg talán valami 5 ember; a te tanáraid meg nemtom; nálunk úgy volt, hogy szét volt osztva 3 napra, hogy egyik nap ebből és ebből a tantárgyból van felelés és ebből felel le mindenki; utána ezek a tárgyak lesznek napirenden; harmadnap meg emezek. Ja de figyelj; majd lehet hogy érdemes lenne készülni úgy is; mert hallottam már több olyan esetet is; hogy a bizottság kitalálta, hogy ők bizony nem mennek el oda 3 napra; és ezt már érettségi első napján találták ki; és így átszervezték a szóbelik első napján meghirdetettet; hogy két napra kelljen csak jönnie a bizottságnak. Szóval jó, hogyha már eleve úgy készülsz, hogy mind a 3 napi tantárgyból legyen valami. Meg ha összevonják két napra, és abból az adott tárgyból pl nincsenek ott a jegyzeteid; meg te úgy készültél, ahogy eredetileg mondták, és nem ahogy a bizottság menet közben kitalálta; és első nap még csak az elsőre, második nap még csak a másodikra készültél, az úgy elég szívás lehet. De tényleg, hallottam már több olyan esetet is; szóval legyen fogalmad már az első nap is a többi napra meghirdetett tárgyakból.
2018. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi bizottság előtt zajlik, legalább három tanárnak a teremben kell lennie. Több mill ember érettségizett előtted ugyanígy és ugyanilyen parákkal, és mind túlélte.


Mit értesz azon, hogy kisgimi? Az alsóbb osztályokat szokták így hívni, ahol nincs érettségi.


Az előző nem tudom, honnan szerzi a tapasztalatait, de egészen elvétve fordul elő, hogy más iskolából legyenek ott tanárok, és egészen elvétve fordul elő, hogy egy ember ne egy nap menjen le az összes tárgyából. De ez nem is érdekes, mert előrehozottat általában egy tárgyból tesznek.

2018. máj. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ketten kettőből teszünk, egy valaki 3ból,ketten egyből tesznek. Véletlen írtaam egybe kis gimi akart lenni, hogy kicsi. Egy évfolyam van kevés diák. Azon én is néztem, hogy más napra is tennének (ahogy írta a hármas), mert nekünk mondták, hogy egy nap lerendezi mindenki a saját feleletét (mármint nincs olyam, hogy első nap töri, biosz másnap meg magyarból felelek, hanem ha első nap vagyok, még aznap lefelelek).
2018. máj. 3. 07:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem előrehozottan érettségizek is egy napon tudja le a magyart, törit, nyelvet, választottat.
2018. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"de van ott elég másik iskolából érkező bizottsági tag is"


Hogyhogy elég? Egy valaki jön másik suliból: az elnök. Az összes többi az adott iskola tanára. Lehet, hogy amikor a kérdező sorrakerül, tényleg épp ott lesz mind a teremben, de az is lehet, hogy csak 3-4 összesen. Ha jól emlékszem, 3 a minimum, akinek bent kell lennie ahhoz, hogy ne szakadjon meg a feleltetés.

2018. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!