Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha biológus kutató szeretnék...

Qasdfewd kérdése:

Ha biológus kutató szeretnék lenni, az egyetemeken tanítottatokon kívül van olyan fontos tudás amit érdemes elsajátítani egyedül?

Figyelt kérdés

Pl. programozás


Egyelőre a specializálódás még ismeretlen.



2018. máj. 6. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

pl hogy tudsz megélni munkanélküliként

hogy tudod visszaállítani az elcseszett életed


én biológus kutató voltam de szerencsére már észhez tértem és a pályát is jó messzire elhagytam

2018. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
1-es elég durván fogalmazott, de igaza van. A helyedben a biológia helyett egy hasonló, de gyakorlatiasabb szakmát választanék (pl. gyógyszerész). A biológus képzés, ha nem jön be a kutatás, akkor egy felesleges diploma...
2018. máj. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szeretném megkérdezni a kedves első válaszolót, hogy csak egy sima BSC-vel rendelkezik-e? Igen azzal tényleg nem lehet milliókaz keresni, de arra épp elég, hogy pl az MSC-t kifizesd. Ha eldöntöd, hogy te kutató akarsz lenni, akkor azzal tisztában kell lenned, hogy rengeteget kell ahhoz dolgoznod, hogy sokra is menj vele. Első sorban a kutatási területed szeresd és ne a pénz motiváljon! Az egyetemi évek alatt lépj be kutató csoportokba és ha tudsz menj ki Erasmussal külföldre tanulni vagy a gyakorlatot elvégezni. Gondolom a kedves első nem annyira gondolt ebbe bele. Nem tudom mi vihette rá, hogy egyáltalán erra a szakra menjen, mert hogy nem az, hogy kutatni akar vagy a világot jobban megismerni az biztos ezzel a hozzá állással.
2018. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 3.-s. PhD fokozatom van és a mai napig elég sok nemzetközi kutatócsoport citálja a publikációimat.

Mi vitt rá? A tudatlanság, nekem senki nem mondta hogy ne legyek biológus mert szar. Izgalmasnak gondoltam de kiderült hogy rendkívül unalmas és a legtöbb esetben totál érdektelen. Abban igazad van hogy ezt nem a pénzért kell csinálni, kutatónak születni kell és egyfajta beállítottság kell hozzá. Nekem ez nincs meg, de sajnos erre az ember közben jön rá. Az évfolyamtársaim 80%-a utálta meg a végére az egészet és hagyta ott a pályát.

2018. jún. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen tényleg ez így van, hogy ahhoz kell egy olyan típusú embernek lenni, aki nagyon kíváncsi és hajtja az a tudat, hogy egyre többet és többet akar megtudni, még ha ez sokáig is tart és rengeteg unalmas pillanatot okoz majd. Szóval mielőtt valaki erre a pályára készül nagyon magába kell néznie, hogy tényleg akarja-e. Én például bármiféle rossz dolgot hallottam másoktól a szakról, soha sem inogtam meg abban, hogy én ezt akarom. A világ számomra egy könyv, aminek a boritóját olvasta még csak el az emberiség, én pedig még annyit sem, de ezen szeretnék változtatni.
2018. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen van:


1. angol nyelv legalább C1 szinten. (Ez nélkülözhetetlen.)


2. biometria, biostatisztika, szimulációs modellezés-hez szükséges matematikai alapok. (Ezzel sok biológus nem rendelkezik, ezek lesznek munkanélküliek,vagy karrier szempontból megrekedtek.)


3. szakirodalom keresési és feldolgozási módszerek, általános kutatásmódszertan, hogyan írjunk review cikket, mik az eredményközlő cikkek formai és szerkezeti követelményei (Nagyon sok biológus gyenge ebben és ez sok nehézséget okoz.)

2018. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!