Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi vizsgának amúgy...

Az érettségi vizsgának amúgy mi az értelme?

Figyelt kérdés
Van több éves fél évi, meg év végi jegy. Átlagot kell vonni és beírni. Miért éppen azon a pár napi formán és szerencsén múlik a jegy?
2018. máj. 7. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valójában az egész éves oktatás az, aminek nincs értelme, és érettséginél sokkal relevánsabb kompetenciákat kérnek számon, mint egy átlag sulis dolgozatnál.
2018. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Mert ilyenkor rövid időn belül több nagy témakörből, viszont finoman szólva nem túl nagy mélységben kell számot adnod a tudásodról, ami egészen más, mint 1-2 órai / heti anyagot bemagolni, hogy utána 2 napra rá már el is felejtsd.

Nem értem, miért gond ez, a középszintű érettségik annyira könnyűek, hogy kb. a macskám is meg tudná írni őket, a magyarnak pl. alig van valami köze az irodalomhoz, a "szövegértés" meg külön vicc. Szövegértés? Az általános iskolai anyag kellene, hogy legyen!

A matek első része is kb. általános iskolás anyag. Százalékszámítás meg hasonlók? És azzal is nagy lépést lehet tenni afelé, hogy átmenjen az ember!

A töriben is sokminden kiolvasható a szövegből meg az atlaszból.

Egyedül az idegen nyelvi érettségi jelenthet egyeseknek NÉMI kihívást.

Aki ezt nem tudja megugorni, az tényleg ne kapjon érettségit!

De amikor én bioszból emelteztem, ott is úgy éreztem, hogy az anyag 1/3-a általános iskolás szint, és csak két elgondolkodtató feladat volt, a többi kifejezetten egyszerű.

2018. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!