Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha valaki nem...

Mi történik, ha valaki nem diplomázik?

Figyelt kérdés
Valakit felvettek például egy nyelvi szakra és a szakos tárgyak mellett felvesz még 1-2 nyelvet, így a kreditei és az átlaga megvan, megszerzi a tudást, ami kell neki, de nem diplomázik le, hiszen nem teljesíti a kötelező tárgyakat.
2018. máj. 7. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Történhet olyasmi, mint Bill Gatesszel, Steve Jobsszal vagy Mark Zuckerberggel.


20 évvel diplomázás után elmondhatom, hogy a kutyát nem érdekli a diplomám. Ez nyilván nem minden szakmában van így, nyilván orvos vagy építészmérnök nem lehetsz nélküle, a jogi szakvizsgához is kell, de az IT-ben ballisztikus ívben tesz rá mindenki. Különben is, minek nézegessék? 1997-ben szereztem, az összes akkori technológia már rég maximum retróélmény. Az az érdekes, hogy a mostaniakkal tudok-e dolgozni.


A nyelvekkel ugyanígy vagyok. Évek óta dolgozom angol szakfordítóként úgy, hogy egy szál középfokú B nyelvvizsgám van, azt is még középiskolásként szereztem.


A tudás az érdekes. Millióan rohangálnak summa cum laude diplomával úgy, hogy halvány fogalmuk sincs a szakmájukról, de még az életről sem. És jó sokan vannak, akik nyolc általánossal többet tudnak, mint ők.

2018. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hasonlóan vagyok én is ezzel, nem a papír számít. Engem viszont a nyelvek nagyon érdekelnek, ezért gondoltam erre az opcióra. Ha államin leszek, ki kell fizetni a felhasznált féléveket?
2018. máj. 7. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mikor felhozzák ezt a három embert, mint amit az első írt, azt sose teszik hozzá, hogy mindegyik járt a top egyetemre, mint pl. a Harvard.
2018. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!