Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem Magyarországon fejeztem...

Ha nem Magyarországon fejeztem be az általános iskolát, akkor azt újra kéne járnom?

Figyelt kérdés

8. osztályos koromban költöztünk külföldre, így nekem nincsen meg a bizonyítványomban a "kilencedik osztályba léphet" szöveg.


Viszont én azt ebben az országban befejeztem ahova költöztünk, illetve a gimit is itt jártam. Papírom mindenről van, itteni érettségiről is.

Jelentkeztem is egyetemre, ahova már fel is vettek.

De mindig vannak kérkedők, hogy "hiába diplomázol te le akármiből is külföldön, neked Magyarországon akkor sincsen még általánosod sem."

Ezt egy idős tanárnő is mondta nekem, aki jártas mindkét ország oktatásában. Állítólag. (Akkoriban az egyezem nem volt szóba amikor ezt mondta.)


Viszont én ezt nem tudom megérteni, mert gimiben is, és majd egyetemen is nemzetközileg elismert végzettséget/diplomát kaptam/kapok.


Szóval tegyük fel, ha én jogosítványt akarok Magyarországon csinálni, akkor nekem ki kell járnom azt az egy évet? Mert én ezt elképzelhetetlennek tartom. Csak érdekelne, hogy honnan jött ez az egész annak a pár ismerősömnek, aki ezt mondta nekem. Van egyáltalán bármi alapja? Vagy ez csak akkor vonatkozna rám, ha azóta nem jártam volna se gimibe, illetve nem jelentkezek egyetemre sem?

(Ne nézzetek hülyének, csak már annyian mondogatták ezt nekem, hogy gondoltam megkérdezem van-e bármi valóság alapja.)



2018. máj. 8. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell. Ekkora marhákat. Építsd le őket, mert nagyon utálnak téged.
2018. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van diplomád, már senkit nem érdekel, mit csináltál és hol általános iskolásként. De ez már érettségi után is igaz nagyjából.
2018. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit szenilis az öregasszony. A többiek pedig csak irigyek, nyilván semmi értelme annak, amit mondtak.
2018. máj. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromság. Ennyi erővel engem se vennének fel sehová, ahol nyolc általános kell, mert az nekem sincs meg (hatosztályos gimibe jártam.)
2018. máj. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem, hogy az egész egy nagy hülyeség. Gondolom az irigység áradhatott belőlük. Bár még az "ottani egyetemekre könnyű bejutni"-t még nem kaptam meg, de rákészülök, hogy pletykába visszahallom majd :D
2018. máj. 9. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!