Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet e bukni, ha félévkor...

Meg lehet e bukni, ha félévkor ötös lettem?

Figyelt kérdés
Megbukhatok-e fizikából ha félévkor ötös lettem,de a 2. Félévben(ha csak azt nézzük) akkor 1,8-ra állok

2018. máj. 9. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Év végén az egész évi jegyeket nézik. Az más kérdés, hogy a tendenciát is szokták nézni, de inkább csak határesetben. Továbbá nem azonos súllyal van egy témazáró, mint egy szimpla felelet vagy írásbeli felelet.

Mindenesetre nem mindennapi teljesítmény volt ennyit rontanod.

Ha tanárod lennék, akkor az merülne föl bennem, hogy előző félévben ügyesen puskáztál, leírtad a körülötted levőkről. Szóval, hogy akkor is 1,8-ra álltál volna saját kútfőből.

Úgyhogy én lehet, hogy azt mondanám, hogy az egész évi anyagból le akarlak feleltetni, mert ez annyira bizarr, hogy fogalmam sincs, voltaképpen milyen szinten tudod az anyagot.

2018. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg, de nehéz, mert egész évet osztályoznak - de nem a félévi jegyeket átlagolva, hanem az összes jegy alapján. Elvileg arra is van lehetőség, hogy 2,0 feletti átlaggal megbukj - ekkor a nevelőtestület előtt indokolni kell az eltérést, és a nevelőtestületnek jóvá kell hagyni - de erre nem tudom, hogy volt-e példa valaha is.
2018. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!