Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mai töri érettségi! Ha a 13...

Mai töri érettségi! Ha a 13 és 16 esszéfeladatot oldottam meg, de nem X-eltem be a táblázatba, akkor kapok rájuk pontot?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem be X-eltem, de nem vagyok benne 100% biztos, viszont abba biztos vagyok, hogy az esszék felé odaírtam a számukat arra a pontozott vonalra, amikor írja h: A választott, rövid(v hosszú), az egyetemes(v magyar) történelemre vonatkozó feladat sorszáma: ....

Ha csak ebbe írtam bele de a táblázatba nem írtam X-et akkor még értékelik, ugye?


Ja és még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy kicsit többet írtam mint amennyi sor volt ott attól azt nem húzzák át, ugye?


2018. máj. 9. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

"Fontos szövegalkotási kompetencia, hogy a vizsgázó a gondolatait az előre meghatározott

terjedelem keretei között fejtse ki. Indokolt esetben a kipontozott helyen megkezdett gondolat

– rövid feladatoknál 2-3 sorban, hosszú feladatoknál 4-5 sorban – befejezhető, és az abban

szereplő válaszelemek is értékelhetők. A további sorokban szereplő válaszelemek nem

értékelhetők."

2018. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja igen, pont ennyit írtam még pluszba. köszi!
2018. máj. 9. 13:15
 3/9 A kérdező kommentje:
de akkor az esszéket elfogadják?
2018. máj. 9. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:
rég volt már, az van hogy azt fogadják el amit be x eltél jelen esetbe semmit, de mintha úgy rémlene hogy volt ott valami kiegészítés is hogy ha nem húzol be semmit akkor mi van, de nem rémlik
2018. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi?
2018. máj. 9. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:

II. A szöveges (kifejtendő) feladatok javítása, értékelése

1. A feladatválasztás

Összesen kettő feladat értékelhető:

egy egyetemes történelemre vonatkozó rövid feladat,

egy magyar történelemre vonatkozó hosszú feladat.

A két feladatnak különböző korszakokra kell vonatkoznia.

Az előírásnak nem megfelelő feladatválasztás esetén a következők szerint kell eljárni:

– ha a vizsgázó két szöveges (kifejtendő) feladatot oldott meg, de választása a korszakok

vagy a feladattípusok tekintetében rossz, akkor úgy kell értékelni, hogy a legkisebb

pontveszteség érje, vagyis mindkét megoldását ki kell javítani, és a magasabb pontszámút kell

figyelembe venni;

– ha a vizsgázó kettőnél több szöveges (kifejtendő) feladatot oldott meg, de egyértelműen

jelölte választását a feladatok előtti táblázatban, akkor a megjelölt feladatok megoldásait kell

kijavítani és a pontszámukat figyelembe venni;

– ha a vizsgázó kettőnél több szöveges (kifejtendő) feladatot oldott meg, és nem jelölte

egyértelműen választását a feladatok előtti táblázatban, akkor a legkisebb sorszámú megoldott

feladattól indulva, a jó választás szabályai alapján emelkedő számsorrendben kell a feladatokat

értékelni, vagyis pl. az összes szöveges feladat megoldása esetén a 13. és a 16. feladat

megoldásait kell kijavítani és a pontszámukat figyelembe venni.

Minden megkezdett feladat megoldottnak minősül, ha a tanuló nem jelezte egyértelműen ennek

ellenkezőjét.

2018. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és hogy ha pont kettőt oldottam meg a 13 16-osat akkor az úgy jó?
2018. máj. 9. 13:38
 8/9 A kérdező kommentje:

Felé írtam a számokat, ebben biztos vagyok, valaki nyugtasson már meg, hogy így elfogadják...

Mondjuk lehet h be X-eltem, de nem emlékszem már...

2018. máj. 9. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha odaírtad, akkor egyértelműnek számít, mit oldottál meg, így kénytelen lesz a tanár elfogadni.
2018. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!