Hogy készülhetnék?

Figyelt kérdés
Igaz hogy még csak 9.es vagyok de már most azon gondolkozom hogy érdemes lenne irodalomból OKTV-n indulni. Az irodalom a kedvenc tantárgyam, enyhén szólva alig tanulok rá és eddig majdnem az összes témazáróm 5-ös lett ( becsúszott egy négyes is). Érdemes lenne már most böngészni a feladatokat meg a könyveket ?Ha igen akkor hogy készülhetnék már most?

2018. máj. 9. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én bioszból írtam, és a tanárom megcsináltatta velem az összes OKTV-t és érettségit (2000-ig visszamenőleg) és meg lett a hatása mert továbbjutottam... persze emellett rengeteg könyvet elolvastam és kell gyakorolni minél többet, de ha ezeket megcsinálod az mindenképp jó kezdés:D
2018. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj órán, ez a legfontosabb! Én 11.-ben és 12.-ben is OKTV-ztem irodalomból, mindig az év októberében kezdtem el rá készülni, de csomó időt és energiát megspórolhattam volna, ha előző két-három évben irodalomórákon nem rajzolgatok. Ha ehhez még a tanárod is jó, az tényleg főnyeremény, mert akkor valószínűleg jó vázlataid is vannak, nem kell magadnak írnod újra az egészet 11.-ben, most elkezdened meg szerintem felesleges. Ezen kívül még jól teszed, ha elolvasgatod a kötelezőket meg az ajánlottakat is (azokat is, amikre a tanár azt mondja, hogy nem kell). Sokkal biztosabb lesz így a tudásod, mintha csak a rövidítetteket szednéd le valamilyen borzasztóan "hiteles" netes oldalról. És, ha nagyon szorgalmas (értsd: mazochista) vagy, akkor elkezdhetsz verseket is tanulni, az sosem árt, ,mindig van valami versfelismerés, de ezt tényleg csak akkor, ha semmi jobb dolgod nincs.

Mást szerintem nem nagyon tudsz tenni az ügy érdekében. Ha most, 9. év végén kezdesz el nagyon ismételni, azt még bőven el fogod felejteni 11.-re. Ráadásul kb. az 1. forduló (ahol ez a feladatlapos-alapműveltséges rész van) számít a legkevesebbet, a 2.-3.-ra pedig nem tudsz előre készülni, mert valamikor nyáron-ősszel rakják fel a témákat. Feladatlapokat én szintén novemberre hagynám. Szokott olyan lenni, hogy az előző évek feladatait ollózzák össze, szóval jobb, ha a megoldások a rövidtávúban rögzülnek, nem kell visszaemlékezned, hogy másfél éve, júliusban, mit is láttál a javítókulcsban.

2018. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 foxkids66 ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó remekül összefoglalta a dolgokat! Annyit tennék még hozzá, hogy az első fordulónál tömény lexikális tudást várnak el, a versfelismerést oda-vissza kell tudni (böngészd át a szöveggyűjteményeket,jó sokszor), illetve nem riadnak vissza az olyan feladatoktól sem, amiknél magyar irodalmi és világirodalmi intertextualitás felismerése szükségeltetik (ilyen szempontból kifejezetten kedvelik a görög-római mitológiát). A verstan is nagyon hangsúlyos, az mindig van a feladatok között. Továbbá érdemes más művészeti ágak ismertebb stílusait, alkotóit, alkotásait is átnézni, memorizálni, mert ilyen komplex feladatok is előfordulhatnak. Nekem volt egy remek könyvem, nagyrészt abból készültem: ez a Treff Kiadó Érettségi tudástára magyar nyelv és irodalomból (szép, lilás borító). Tényleg nagyon jó, még a tanárom ajánlotta, érettségire is hasznos lehet (eredeti funciója is ez). Sok sikert kívánok neked a továbbiakban!
2018. máj. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!