Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan nézett ki egy átlagos...

Hogyan nézett ki egy átlagos Római város? (Ókor vége, középkor eleje)

Figyelt kérdés
Minél pontosabb és részletesebb leírás kéne róla.
2018. máj. 10. 09:44
 1/1 anonim válasza:
Nekem volt szerencsém eljutni Pompeibe, abból indulok ki, amit ott láttam. A római kori városok igen magas fejlettségi szinten voltak: kövezett utcák, zebrák, vízvezetékek (vicces, hogy Budapesten 2014-ig földes utcában laktunk...). Pompeiben három különálló vízhálózat volt kiépítve, egy a fürdőknek, egy a szökőkutaknak, és egy a privát felhasználásra. Ezeket külön tudták szabályozni. Minden nagyobb városban volt színház, az igazán komoly helyeken amfiteátrum is. Pompeiben még gyorséttermek is voltak. És 2000 évig fennmaradtak. Én, mielőtt odamentem, azt hittem, hogy derékig érő romok között kell majd sétálgatni, de a valóság az, hogy egy komplett város áll ott két évezrede, és a tehetős emberek házai jobbak voltak, mint ma egy-egy fejlődő országban az átlag emberek vityillói (és aki erre azt mondja, hogy nem igaz, az nem járt még igazán lepukkant helyen). Általánosan azt lehet mondani, hogy a római kori városok egészen kiemelkedő építészeti és mérnöki megoldásokról tanúskodnak, és megelőzték a korukat, néhol több, mint 1500(!!!) évvel.
2018. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!