Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanárnak tanuljak...

Milyen tanárnak tanuljak tovább, ha mindenképpen tanár szeretnék lenni és ezeket egyformán szeretem?

Figyelt kérdés

Kémia, matek, biológia, testnevelés.

Ez a négy tantárgy a kedvencem és amiket szívesen tanítanék.

Idén érettségiztem/érettségizem és nem tudom, hogy melyik szakpár mellett döntsek, mert bármelyiket óriási szívvel tanítanám.

Nektek mi a véleményetek? Melyiket érné meg választani, ha egyformán szeretem őket?



2018. máj. 11. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Matek-Kémia tanár lennék.

Miért?

Azért mert ha nem jön be az iskolai rendszer, ezzel a két tárggyal eléggé elfoglalt magántanár is lehetsz.

2018. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

ezek közül mindegyik hiányszakma, de nem hiszem, hogy matek-tesi szakpár létezne például.


kémia tanárból nagy hiány van, oda vennének fel dolgozni, ahova szeretnél. a tesi eleinte olyan, mint az orvosi, biokémia, anatómia, élettan...

A biosz is nehézkés eleinte, de igazából mindegyik, én mindenképp a kémiát választanám, matek vagy biosszal.


egy tanáris hallgató

2018. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Matek-kémia,kémia-biosz,matek-biosz szerintem jó párosok,hiányszak az összes.Tesivel nem sok fele tudnál mozogni,ha esetleg a tanárkodás nem jön össze,max edző lehetnél,de oda is plusz suli kéne.Én a bioszt mindenképp mondanám,mert azzal még kutató is lehetsz,illetve sok iskolában van biosz szak,a fakultációk is gyakoriak.Emellé én a matekot javasolnám,hiszen kötelező érettségi tárgy,azzal biztosan lesz munkád.Bár tény,hogy a fentiek közül kémiatanárból van a legkevesebb.:)
2018. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Matematika-kémia

Biológia-kémia

Előbbit azért, mert mind a matematika-, mind a kémiatanárokból hiány van (főleg vidéken), és hatalmas különbség van aközött, hogy gyakorlatilag te választod meg az iskolát, ahol tanítani akarsz, vagy oda mész, ahol éppen üresedés van. Ráadásul, ha a tanítás nem jön be, elég piacképes diploma amúgy is, el fogsz tudni helyezkedni vele, bár ez igaz a biosz-kémia szakra is.

Utóbbit pedig azért mondanám, mert a saját dolgodat könnyíted (némileg) meg vele, a biológia és a kémia között jóval jelentősebb átfedés van, mind a bármelyik említett másik tárggyal. De elsősorban a kémia miatt ez is hiányszakmának minősül, és ugyanúgy piacképes tudást kapsz, ha nem tanítani szeretnél.

2018. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kémia-matek. Ezeket talán tudod hasznosítani, ha mégsem jön be a tanítás.
2018. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A tesi arra lenne jó hogy ha mondjuk kémiát,matekot vagy bioszt tanítanál ezeken az órákon "kikapcsolódhatsz". Persze tény hogy tesitanárból sok van. Nálunk az általános iskolában 4 is volt. Az egyikük informatika és tesi,a másik német tesi,harmadik sima tesi gyogytesi,a negyedik pedig biosz tesi tanár volt. A biosz-tesi szerintem igazán jó párosítás. Egyébként bioszra tanárból sincs sok. Nálunk általánosba 4 évig óraadók voltak,gimiben pedig kemény két bioszos tanár van úgy hogy van bioszos osztály. Itt is szükség van óraadóra. Igazából bármelyiket választod mindegyikből hiány van. Amelyik neked a legszimpibb.

Én amúgy matek és történelem tanár szeretnék lenni. Kár,hogy a fizetés alacsony.

2018. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) !

Még akkor átgondolom nyár közepéig, hogy változtassak -e a sorrenden, de szerintem akkor matek-kémia-biosz közül fogom majd választani.

A biosz-kémia párost szívesen választanám, de kicsit zavar, hogy a tárgyaim között nincsen kötelező érettségi tárgy, úgyhogy emiatt húz a szívem a matek felé.

2018. máj. 13. 00:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a biológia-kémia párost választanám. Attól még, hogy egyik sem kötelező érettségis tárgy, sokan választják már csak magát a párost, hiszen orvosira, gyógyszerészetire kötelező. Nálunk a legtöbben ilyen párossal voltak, és bioszfakton voltunk a legtöbben. Szóval mindig lesz egy rakat olyan diák, aki biosz-kémia faktos. :) Nekem a matekkal csak annyi problémám lenne, hogy sok diák nem olyen beállítottságú, hogy értené, szerintem az összes tárgy közül ez "kínlasztja" meg a népet leginkább - aztán képzelheted, az ilyen jómadarak milyen jól elvannak az óráidon. :D A matek fakt meg elég húzós, és mondjuk ha sokan elmennek rá, akkor is sanszos, hogy a jó része csak közepezni fog, hiszen olyan nehéz a matek.. Engem legalábbis zavarna, ha nem igen figyelnének az órámon, és az nem kifogás, hogy nem érti, legalább annyi tisztelet legyen már benne, hogy figyel, + ha már érettségizik ebből a tárgyból, de hát az emberek nagy részét ez sem hatja meg. :)
2018. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
kémia-bioszra szavazok:) a matek sem rossz ötlet, de belegondolva a középiskolai matektanáraim hányattatott sorsába.. inkább nem:D túl sok a hülyegyerek, és szerintem a matek az a tantárgy amiből nagyon nehéz elérni, hogy ne bukjanak meg érettségin, ráadásul tényleg elég keveseket érdekel, így nem lehet nagy élvezet tanítani.
2018. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!