Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menjek kollégiumba? Egyáltalán...

Menjek kollégiumba? Egyáltalán felvennének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Orvosira fogok jelentkezni jövőre (még csak 11.-es vagyok) és gondolkoztam azon, hogy hol fogok lakni az egyetem alatt.

Budapesti vagyok, így a Semmelweist fogom elsőnek jelölni. Ha felvesznek és jelentkezek koliba, akkor szerintetek van esély, hogy nekem is adjanak helyet? Mármint nem vagyok vidéki, a szüleimnél is tudnék lakni, akik nem gazdagok, de nem is szegények. Egyáltalán megéri koliba menni? Sokan azt mondják, hogy nagy segítség az, hogy a felsőbb évesek és az évfolyamtársak ott vannak, így tudnak segíteni, valamint a barátságok szempontjából is előnyös. De negatív véleményeket is hallottam természetesen. Nektek milyen tapasztalatotok van?

(Ha a SE-re nem vesznek fel, és Szegedre, Pécsre vagy Debrecenbe igen, akkor muszáj lesz koliba jelentkeznem.)

Szóval szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket a kolival és a bekerülési esélyekkel kapcsolaban.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. máj. 12. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Budapestiként esélytelen. A szülők jövedelme is fontos és hogy vannak-e testvéreid.
2018. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapest nem valószínű. De vidéki egyetemeknél nagy esélyed van, pontszám és szociális helyzet alapján felvesznek, vagy ha mégsem, akkor lehet írni a rektornak is kérelmet, engem is úgy vettek fel.:)

Szerintem ha közel laksz az egyetemhez, a legjobb ha otthon maradsz, persze függ a körülményektől is. De úgy sokkal olcsóbban jössz ki, hiszen nem kell fizetni a kolit.

Barátkozni egyetemen is lehet,nem kell hozzá kolisnak lenni.

2018. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Indokolatlanul akarsz kollégiumba menni, elvéve mások elől a helyet, akik valóban igényelnék. Abban a városban lévő kollégiumban, amelyikben laksz is, semmi keresnivalód nincs.
2018. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!