Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki nekem mondana tanulási...

Valaki nekem mondana tanulási módszereket? Közeledik az érettségi és nem nagyon tudok gyorsan és hatékonyan tanulni!

Figyelt kérdés

2018. máj. 13. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyetemen a lexikális tudáshoz a színes kihúzófilc segített.


Illetve az ismétlés, de úgy, hogy vissza kell mondanod. Nehezebb, fárasztóbb, de jobban megmarad az olvasgatásnál.

2018. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon rád férne! Ó anyám, borogass!
2018. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Úgy tanuld meg a tételeket, mintha egy 10-15 perces előadást kellene belőle tartanod (lényegében érettségin is ez lesz). Készíthetsz is belőlük egy-egy néhány diás powerpointot, amikre először felírod a kulcsszavakat, beleraksz képeket, majd megpróbálod őket egy nemlétező közönségnek előadni. Amikor elég jól megy, kitörölheted a kulcsszavakat, és próbáld csak a képek alapján elmondani. Ha még mindig van időd, add elő prezentáció nélkül is.
2018. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elmetérkép

Képek elképzelése (látási)

Jegyzetek készítése, másolása (mozgásos)

Felolvasás, ritmus, hanglejtés megjegyzése (hallási)

Színes kihúzófilc (látási)

Saját színeid használata (szinesztézia)

2018. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!