Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felvételi pontjaimhoz a...

A felvételi pontjaimhoz a többletpontjaim is hozzátartoznak?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit furán fogalmaztam meg a kérdést, konkrétan arról lenne szó hogy az egyik tanárom mondta hogy egy adott szak ponthatárát pl. egy mérnökin a 280-t a többletpontok nélkül kell elérni, vagyis csak év végi jegyekből + érettségi eredményekből vagy csak az érettségiből duplázással, a többletpontokat csak azután számolják.

Ez tényleg így van, vagy ostobaság? Mert szerintem eléggé az..


Csupán azért kérdezem mert már van egy c1 es nyelvvizsgám angolból, ami ugye 40 pont, valamint lesz egy okj -m is szakgimi miatt, ami 30 pont körül van, ez így 70 pont. Viszont most érettségiztem, és hát nem tudom hogy többletpontok nélkül meglesz-e a kellő pont..



2018. máj. 14. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Többlet pontokkal együtt kell meg lennie a 280-nak vagy amennyire szükséged van.


Sok sikert, hova jelentkezel? :)

2018. máj. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
még kérdéses, építőmérnöki az biztos, debreceni egyetem vagy bme :D
2018. máj. 15. 08:33
 3/4 anonim válasza:

Tévedés! Rosszul mondja az első!

Többletpontok nélkül kell megtennie 280 pontnak, ez a minimum ponthatár! Hiába van többletponttal együtt több pontod, mint 280, nem fognak akkor felvenni sehova.

Üdv.: egy sorstársad:)

2018. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta én is keresgéltem még neten, és hát egy összevisszaság az egész rendszer... fogalmam sincs hogy számolják, sehol nincs egyértelműen leírva.


Mindenesetre azóta beszéltem pár tanárral, úgy néz ki nem sikerültek annyira csúfosan az írásbelik mint gondoltam, sőt, 70% alatt semmi nem lesz :D Szóval valószínűleg meglesz az a 280 többletpontok nélkül:)


Sok sikert nektek is!

2018. máj. 28. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!