Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási módszer középiskolára?

Tanulási módszer középiskolára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyolcadik osztályos vagyok, tehát most fogok ballagni. Szakgimnáziumba megyek tovább,nyelvi előkészítő tanfolyamra, informatika szakra, de nem is ez a lényeg.

Tudnátok jó módszereket írni, hogy hogyan lehetne hatékonyan ezt a száraz, tömör középiskolai anyagot megtanulni (pl történelem vagy magyar)? Nem arról van szó, hogy rossz tanuló lennék, csak attól félek, hogy az én "aláhúzom a lényeget, azt memorizálom, és felmondom anyának" alacsony szintű módszerem nagyon nem lesz elég.



2018. máj. 14. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Rossz a gondolatmenet! Az intézmény neve is már önmagában tartalmazza azt, hogy "szak".


Elsődleges dolgod, hogy a szakmát jól megtanuld. Ha informatikai szakra mégy, akkor ott elsősorban az informatikát, a programozást és a matematikát kell hajszolni, valamint az idegen nyelvet!


Ezt a filozófiát kell megértened.


A történelem, magyar ilyenkor teljesen mellékes, csak annyit foglalkozz vele, amennyi időt nem sajnálsz rá. A jövőben is, ha elvégzel egy infós okj-s szakmát, vagy akár tovább mégy felsőoktatásba, elsődlegesek a szaktárgyak legyenek.


A szaktárgyakkal a lehető legtöbbet kell foglalkozni, érdeklődés szinten is, ill. annak megfelelően, hogy milyen lehetőségek vannak rendelkezésedre bocsájtva.


Ha ezt megemésztetted, és átlátod, akkor az általad kiírt kérdést tedd fel magadnak mégegyszer. És a friss gondolataidat írd le. Remélem világos lett minden.

2018. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszi a választ.

Másodszor pedig én kérek bocsánatot, mert nem voltam elég korrekt a kérdésemben.

Már most általánosba is megvan a filozófiám a tantárgyakról hetedik osztály óta.

Megvannak számomra a tölteléktantárgyak ami az ének, rajz, testnevelés, technika, erkölcstan, amikből az se zavar ha egyest kapok, mert konkrétan leszarom őket, ahogy mindenki más is, sőt ilyen tantárgyak a tesi kivételével nem is lesznek középiskolában.

Aztán földrajzból és kémiából vagyok elég béna, mindig a hármasra megyek belőlük, de szerencsére a kettő közül egyik se lesz középiskolában szintúgy.

Fizika, irodalom, nyelvtan, azok mennek, de nem a kedvenceim.

Biológiát, történelmet azokat szeretem mindig 4-es vagy 5-ös a cél belőlük, és a tanárok is jók akik tanítják.

A fő tantárgyak, amik mindig a szemeim előtt lebegnek, az a matek, angol, és az informatika, ezekből már szinte tragédiának fogom fel ha nem 5-öst kapok. Mindig erre a háromra "gyúrok" a legjobban, ezért e 3 tantárgy is megy a legjobban.

Értem amit mondasz, igaz hogy messze van még, de a történelem és a magyar is benne lesz majd az érettségiben, és így tanulnom kellene őket, és erre kérek segítséget.

Infóval pedig minden nap foglalkozok, nincs olyan nap hogy ne beszélnék, vagy írnék angolul, matek pedig szerintem hozzátartozik az informatikával foglalkozáshoz (programozáshoz leginkább).

2018. máj. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!