Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet jól magolni?

Hogy lehet jól magolni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magolni jól sehogy nem lehet. Hacsak nem pl. verset kell megtanulnod, amit szó szerint kell kívülről fújnod, a legrosszabb tanulási módszer, mert semmilyen megértést nem feltételez.
2018. máj. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyetemen kellene megtanulni olyan tárgyat ahol a magolást kellene igénybe venni.
2018. máj. 16. 02:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Én rövidebb dolgokra flashcardokat (tanulókártya?) szoktam készíteni, amiket megpróbálok fejből elmondani, majd ha már úgy megyeget, akkor egyre több kártyát adok hozzá. Hosszabb dolgokat meg leírok füzetbe, nagy odafigyeléssel, ismételgetem, majd pedig megpróbálom leírni fejből. Ez talán segít, talán nem. Sajnos nálunk is az egyetem még itt tart, ráadásul matematika "oktatás" szempontból, hogy tanulj meg fejből mindent.
2018. máj. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én valamit elolvastam 1-2x majd saját szavaimban elmondtam 2-3x. Majd tovább létem a következőre, ott is eljátszottam az előző lépést és utána az első megtanult dolgot, majd a második megtanult dolgot is felmondtam.


Mire a végére értem az adott dolog 3/4 részét tökéletesen tudam és a maradék 1/4 részét (a végét amit kevesebbszer mondtam el) csak jól.


Majd egy kicsit azt gyakoroltam és megvoltam.


Ez egy lassú módszer, de mindent tökéletesen tudni fogsz utána.


Van olyan, aki 1-2x elolvas valamit és kbre megjegyzi, hogy miről szól. Az is jó, de ezzel minden kicsi részletre tökéletesen fogsz emlékezni.


Ha van időd és motivációd ezt csináld.

2018. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!