Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot tudnátok adni...

Milyen tanácsot tudnátok adni az infó írásbelihez? Tudok valahogy készülni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyedül készültem fel az érettségire 2 hónap alatt nulláról.


Szimplán minden feladatot megcsináltam...


Minden feladattípusnál az első 2-3 feladatot amit megoldottam egy videó alapján csináltam ha volt. Majd később újra csináltam őket egyedül. A 3-4. feladatot már teljesen egyedül csináltam, de akkor még sokszor utána kellet néznem a dolgoknak és kb a 8-10. feladatnál már csuklóból ráztamki mindent és csak 1-2x akadtam el.


Amiből nem volt elég feladat az emelt szinten, azt közép szintű feladatokkal kiegészítettem.


Így pl.: 1 nap alatt felhúztam az Excel tudásomat a nulláról max pontos érettségire, úgy hogy ez előtt még soha sem csináltam excel csináltam semmit excelben, még informatika órán sem.


Az access is kb 1 nap volt, de 1-2 részfeladattipust nehezen értettem meg szóval összesen kb 3-4 nap kellet mire megértettem.


A Word szintén kb 1-2 nap volt.


A webfejlesztés csak 1-2 óra, mert hobbi szinten már régóta szórakoztam ennél sokkal nehezebb dolgokkal. Itt csak a fura régi módi HTML tageket tanultam meg amivel helyettesíthetek pár CSS dolgot, mert a megoldásben úgy láttam. Meg megtanultam táblázatkoban gondolkozni, mert az érettségiben mindent táblázatok segítségével helyeznek el :) mint a 2 ezres évek elején amikor megszülettem xD


A PPT is kb 1 nap volt összesen, mire felhoztam nulláról.


A programozás meg alapból ment, mert már régebben is foglalkoztam vele. Az kb 5 napra elosztva napi 3 óra volt mire jól mentek az érettségi feladatok.


A fenmaradó időt a dolgok gyakorlásával és töltöttem, de ezek után bátra merem állítani, hogy ha valaki fogékony akkor a programozás kivételével mindent megtudna tanulni emelt szintre az érettségi előtt 1 héttel a nulláról...

2018. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1# Vagyok. Én a webfejlesztést egy sime notepaddel gyakoroltam, bármiféle interfaces IDE nélkül, de nekem nem nulláról kellet indulni.


Ha valaki SharePointal vagy valami ilyesmivel akarja csinálni (azt hiszem ezt engedi az érettségi) akkor az kb egy teljes nap a nulláról.

2018. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!