Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Asperger szindróma és egyetem?

Asperger szindróma és egyetem?

Figyelt kérdés
Nagyon valószínű, hogy asperger szindrómám van, de nem mertem eddig teljesen kivizsgáltatni. Orvos mondta, hogy valószínűleg az vagyok, de félek, hogy ha hivatalosan is megállapítja, a későbbi lehetőségeim leszűkíti. Tudom, hogy kaphatok érte pluszpontot, de én orvosira, és pszichológiára szeretnék jelentkezni, ezeken a szakokon lehet kizáró tényező? A pluszpontokra nincs szükségem, nem azért kérdezem, arra lesznek az emelt érettségik, de szeretném kezeltetni is amennyiben/amennyire lehet.
2018. máj. 17. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korban már nem jár neked fejlesztő pedagógus, tehát ingyen kezeltetni (nem ez a legjobb szó...) nem tudod. Szóval nincs szükséged a diagnózisra.
2018. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve az is hozzá tartozik, hogy az eü. és oktatási rendszerek nincsenek összekötve, tehát ha van egy autizmus diagnózisod, arról az oktatás/felsőoktatás csak akkor fog tudni, ha elmondod nekik.
2018. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Semmiben sem korlátoz egy hivatalos diagnózis. A felnőttként is diagnosztizáló helyek pestiek. A bizonyosság, a magyarázat miatt javasolnám, hogy tedd meg ezt a lépést! (Akár szakorvosok elől is elzárhatod a korábbi diagnózisaidhoz való hozzáférést.)

A pszichológia nem nehéz, de ha érződik rajtad ez az állapot, nem vagy túl empatikus, stb - nem biztos, hogy neked való.


Az orvosi szak az egyik legnehezebb. Az idegeket is próbára teszi - hiszen orvosként is gyors döntések, határozottság szükséges, és emberekkel foglalkozol. Emellett elképzelhetetlen mennyiségű magolás.


-- Ezzel nem lebeszélni akarlak: épp ellenkezőleg, ha pár óra alatt be tudsz magolni 100+ oldalt, ha közömbös vagy a nyomásra, akkor ez a Te pályád!

2018. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!