Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért fáradok el tanulás...

Miért fáradok el tanulás közben? Meg úgy amúgy?

Figyelt kérdés
hamarosan kezdődnek a vizsgáim( olyan mint az érettségi) és mindenképpen szeretnék rá tanulni, viszont ez már szinte általános korom óta így van, hogy bármikor tanulni próbálok nagyon lefáradok, sokszor már kávé sem segített. Úgy nagyjából igazából egésznap fáradt vagyok pedig sportolok és normálisan eszek, általában 6 óra alvás minimum megvan így nem értem miért van ez,mit tehetek ez ellen?

2018. máj. 18. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Tanulás előtt mindig sétálj, vagy szellőztess, az sokat segít. Mindig csak a lényegre koncentrálj, mondd ki hangosan a fontos részeket, többször olvasd el az anyagot, hogy összeálljon a fejedben. 2 óránál többet soha ne tanulj egyszerre, utána már nem tudsz koncentrálni.


Én az érettségi szóbelire készülök, hajrá. :)

2018. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a minimum 6 óra legyen inkább 8. Tényleg rengeteget számít.

Ha nem tanulsz rendszeresen akkor nem fogsz tudni egész napokat áttanulni. Hozzá kell szoktatnod magad. Előszőr csak délelőtt és délután 2-2 óra. Utána már lehet 3-3 de ilyenkor érdemes egy negyedórás szünetet beiktatni. Végül akár 10-20 perces szünetekkel egész nap is lehet. Igyál sok folyadékot, néha mozdulj ki a házból vagy nézz meg egy! részt a kedvenc sorozatodból. És az ismétlésre is hagyj időt mert az a legfontosabb.

2018. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, hogyha éjfélig netezel és reggel hatkor már kelni kell, akkor én is fáradt lennék.

Amikor tanulni kell, akkor aludd meg a 8 órát.

Netezni csak pénteken netezz éjfélig.

2018. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát igen, 1ig altalaban telefonozok es 7kor kelek. Viszont szerintetek az beleszamit a faradtsagba, hogy 7,7.10,20,30,40,50 re allitom az oramat 7kor kelek fel eloszor es aztan 10 percenkent egeszen 50ig, akkor indulok el.
2018. máj. 18. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogy egykor alszol el, és az sem, hogy 10 percekre visszaalszol. Max egyszer 10 percre, aztán kelj fel. Utána csak egyre nyomottabb leszel.
2018. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!