Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig tehetem meg, hogy nem...

Meddig tehetem meg, hogy nem járok be egyetemre?

Figyelt kérdés

elkezdeni sem szeretném soha azt a szakot, de ha felvesznek nappalira meddig tehetem meg azt, hogy nem járok be egyáltalán? Csak azért, mert így végezhetnék olyan diákmunkát, amihez normál esetben egy OKJ is kell.

Félévig megtehetem? vagy értesíteni fognak, hogy azért be kéne járni?


2018. máj. 18. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak értesíteni. Én két félévig csináltam.
2018. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom hogy attol hogy felvesznek nem kotelesseged beiratkozni,ha tenyleg nem akarsz odajarni.
2018. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem muszáj beiratkoznom, diákmunka miatt tenném csak meg
2018. máj. 18. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két félévig teheted meg, de felhasználsz állami féléveket, így ha később mégis tanulni szeretnél, lehet, hogy majd fizetned kell.
2018. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: két félév után is megteheted, csak újra kell felvételizned hozzá
2018. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ha nem vagy még 25 éves, akkor passzív jogviszonnyal is lehet diákmunkát vállalni szinte mindegyik diákszövetkezetnél. Így nem fogynak az államis félévek, és sokkal tisztább jogviszonyt jelent, mint aktívként nem bejárni.

Viszont vannak olyan szakok, ahol nem engedik, hogy az első félévet rögtön passziválással indítsd, így érdeklődj a lehetőségről az adott kar tanulmányi hivatalánál. Egymás után maximum két félévig lehetsz passzív, ha utána nem lesz aktív féléved, kirúgnak.

2018. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az még ok, hogy nem jársz be, DE ha a tárgy katalógusos, és ehhez kötik a tárgy teljesítését, akkor bukod a tárgyat, és ezzel együtt a kreditet is, ha pedig nem szedsz össze a 2. félév végéig minimum 38 kreditet, átkerülsz fizetősre.


Ha 2 félév után ott akarod hagyni, akkor még talán kivitelezhető.

2018. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem érdekel a szak, csak ugye így lesz továbbra is diákigazolványom, lehetőségem lesz diákmunkát végezni és családi kedvezményt is kapunk. 2 félév után otthagynám az egészet, újra jelentkeznék máshova
2018. máj. 19. 21:27
 9/9 anonim válasza:
Ebben az esetben mindenképp járj utána a passziválásnak, hogy ne fogyjon aznállami félév.
2018. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!