Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Most érettségizem, nem jelenkteztem tovább sehová. És az a két lehetőségem adott, hogy vagy maradok még a gimiben egy egyéves tanfolyamra (ilyen pedagógiai-családsegítő nem tudom mi, ami abszolút hidegen hagy), vagy kimehetnék rokonomhoz Angliába egy szálodába dolgozni úgy 4 hónapig (amíg a "szezon tart"). Keresnék kb 1 millát. De aztán visszajönnék MO-ra, a szállodát eladják vagy lerombolják (vagy mind2), szóval oda már nem mehetnék vissza... Tehát mit kezdhetnék magammal egy szimpla érettségivel? És ha maradnék is tanfolyamra... akkor is mihez kezdhetnék? Soha nem voltam jó tanuló, nagyon kevés pontom lenne, úgyhogy nem mehetnék olyan szakra, amire szeretnék, ha tovább tanulnék :/

2018. máj. 18. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

1. Menj ki, gyűjts pénzt.

2. Gyere haza és javíts ki min. 1 érettségit (jövő májusig bőven fel tudsz rá készülni), és juss be oda, amivel valóban szeretnél foglalkozni!

2018. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, hogy nem a lényegre reagálok, de milyen szálloda az, ami még munkaerőt vesz föl a bezárása előtt???
2018. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem is az érettségivel van a baj, mert az írásbelik viszonylag jól sikerültek úgy érzem, hanem a jegyekkel, hogy miből hanyasra zártak le...

Hát amivel valóban szeretnék foglalkozni, az a pszichológia, de a 400+-os ponthatárával lehetetlenség, hogy olyan szakra bejussak :(


Egy rugalmas szálloda, ahonnan folyton távoznak emberek és újak érkeznek.

2018. máj. 18. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szeretnél pszichológiával foglalkozni, akkor próbáld meg azt. Nem kell feltétlen 400+ pont. A vidéki egyetemeken néha 380 körül van a ponthatár. Vagy esetleg egy nyelvvizsgával ott a Pécsi egyetem pszichológia szaka angol nyelven, oda eszméletlen alacsony a ponthatár, tavaly 290 volt.
2018. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj! Egy év alatt feltudsz készülni 2 emeltre. Gondolom jól beszèled az angolt plusz még megcsinálsz még egy tantárgyat (nem tudom még mit fogadnak el oda) és bekerülsz remélhetőleg! :) Ne így állj hozzá , hogy nem lesz meg! De, odateszed magad és megtudod csinálni ha ez az álmod!:)

Kérdésedre válaszolva én a munkát választanám!

2018. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fizetősön alacsonyabbak a ponthatárok, ha jól tanulsz átvesznek államira.
2018. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!