Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hogyan fognak...

Mit gondoltok, hogyan fognak idén változni az orvosi egyetemek ponthatárai?

Figyelt kérdés
Most hogy már lement a biosz és kémia,a nehezségük alapján lefele vagy felfele fog változni a ponthatár? Tudom,még lesz fizika is,de szerintem azzal sokkal kevesebben jelentkeznek orvosnak. Meg nyilván még a közepek is számítanak,meg nem lehet tudni pontos eredményeket. Csak mégis,mi a véleményetek erről? Ja és én Debrecenbe szeretnék menni,és oda tavalyhoz képest 140-nel,első helyen pedig több mint 40-nel kevesebben jelentkeztek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 19. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnézve az idei kémia és biosz érettségiket,nagyon maximum stagnál,de sokkal inkább csökkenni fog a ponthatár.

A biosz átlagosnak/ kicsit nehéznek mondható. A kémiáról az írták,hogy korrekt elmélet,nehéz számolás,így az is átlagos/kicsit nehéznek mondható.

Tapasztalataim alapján a bioszok átlagosan/inkább jól sikerültek,a kémiák átlagosan/inkább rosszul sikerültek.


Én érettségizőkkel beszélgetés alapján a bioszom átlagosnak mondanám,viszont nem vagyok vele megelégedve,kb. 10 ponttal jobbat szerettem volna.

A kémiám minősíthetetlenül rosszul sikerült.

2018. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én stagnálásra számítok.
2018. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez a jelentkezők számától és az érettségi eredményektől függ, a kémia az valami döbbenet milyen nehéz volt, lehet csak nekem van ilyen érzésem de mintha minden évben nyomnák fölfelé a nehézsége, hogy nézzék meddig lehet még kínozni azokat, akik orvosira akarnak bekerülni, de közben nem született vegyészmérnökök.

Apropo vegyészmérnök, nekem van egy vegyészmérnök ismerősöm, már beszéltem vele ma reggel, mert külön megkértem, hogy nézze meg a kémia emeltet, annyit mondott ő jó a 30-40% körülire meg tudta volna csinálni, meg hogy náluk ilyen szintű feladatok egyetemen második-harmadik szemeszterben voltak, és különben is baromság az egész, csak arra jó, hogy szívassanak bennünket, mert a legtöbb mérési problémát IRL-ben nem számolással, hanem méréssel oldják meg, pl. utolsó feladatra mondta, hogy általában ilyenkor a pontos mérés kedvéért keresnek egy olyan reagenst, ami szelektíven csak az egyik komponenssel reagál, a CaCO3 nem disszociál vízben, az vas-hidroxid meg igen, így a vasra megtitrálná EDTA-val meg nem mondom milyen indikátor mellett, amit mondott azokat nem ismerem, abból megkapják a koncentrációt, az a alapján az anyagmennyiséget, abból a tömeget, azt meg egyszerűn kivonta volna abból a 3.328g-ból és kész. A maradék lesz a CaCO3. De hozzátette, hogy az igazi vegyész mér, a lusta meg matekozik. Konklúzió lusta vegyészek írják a kémia érettségit, akik még szemetek is. :-)

Az elméleti feladatokra meg az volt a véleménye, hogy szórakoztatóak, csak hogy semmi értelme tudni a molekulákat kötésszögeik alapján sorrendbe rakni, legalábbis tőle nem kérték soha, csak pár gyakori kötésszöget meg molekula alakot kell tudni.

2018. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Mivel orvoshiany van az idei emeltek meg viszonylag nehezek voltak ezert sztem inkabb csokkeni fog de max 1-2 ponttal. A bioszom az ilyan 85-90% ra sikerult ahogy szamoltam a kemianal viszont orulok ha a 60-65 meglesz.
2018. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Hiába van orvoshiány férőhely több nem lesz attól.

Igazából engem mindig érdekelt, hogy miért nem próbálnak nyitni egy ötödik orvosi kart is valahol a Dunántúlon, ahol most csak a pécsi van, nem kellene annyit ingáznia azoknak, akik onnan akarnak orvosok lenni, meg férőhely is több volna csökkenne a ponthatár is.

2018. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
5. Mert most a stadionokra kell a pénz. (Na jó, csak vicc.)
2018. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan bioszból nem érettségiztem, de osztálytársaktól azt hallottam, hogy korrekt volt a feladatsor 80-90 közötti eredményre számítanak.

Kémiát viszont írtam és kifejezetten jól sikerült, ha jól számoltam 88-92 között leszek valahol. A számításokban szerintem nem hibáztam, az összes hibapontom az elméleti részből fakad, sok helyen figyelmetlen voltam. Viszont szerintem a kémia is kifejezetten korrekt volt, kellő tudással meg lehetett oldani.

2018. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is Debrecen van első helyen! :)

2016-ban volt legmagasabb a ponthatár (425) én amúgy ekkor érettségiztem, nagyon könnyűek voltak az emeltek, a bioszom 90% lett.

Kémiából most emelteztem először, ebből nem számítok ilyen fényes eredményre. :D

Úgyhogy mivel mindkettőből nehezebb volt az érettségi, szerintem biztos nem lesz 430+ feletti ponthatár. Persze ez az egész attól függ, hogy a több száz orvosira készülő egyénnek nagy átlagban hogy sikerült az érettségi, hiszen ez alapján húznak ponthatárt.

2018. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem stagnál vagy egy pár ponttal csökken a ponthatár. A 2016-os emeltek tényleg könnyűek voltak, a 2017-es már annyira nem, és az ideit a 2017-essel tenném egy szintre. A biosz talán kicsit nehezebb volt, mert relatíve sok volt a biokémia, ami sokaknak a gyengéje. A kémia szerintem hasonló volt a tavalyihoz.
2018. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én idén csak bioszt írtam, olyan 85 pont körüli eredménnyel. Van már egy 80% kémiám. Nekem sote az első, de nem azért mert csak ott képeznek igazi orvost, hanem mert ez van a legközelebb, így praktikus. Szerintem is csökkennek a pontok idén. Kémia állítólag elég brutál volt...
2018. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!