Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az idáig lement...

Szerintetek az idáig lement érettségit "nehézsége" csökkenteni fogja a ponthatárokat ezen a két szakon?

Figyelt kérdés
Gyógytornászon (SE, SZTE, PTE-és még a zegerszegi képzése) illetve a konduktoron. Utóbbi ha jól emlékszem 310 volt eddig is, gyt-n az első kettőn minimális eltérések voltak utóbbi kettőn jó 20 ponttal növekedett. Akik ezekre a szakokra adták be jelentkezésüket, mit gondoltok? Én még csak jövőre végzel, de most már engem is nagyon izgat.

2018. máj. 19. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én más szakot nézek, de szerintem a legtöbb helyen, ha csökkenni nem is fog, de nőni biztosan nem, ami már magában egy pozítivum, mert idáig szinte minden szak pontszáma nőtt.
2018. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
SE Pető András Karon induló konduktor szakot idén 20 emberrel többen jelölték meg csak első helyen, míg tavaly 100 alatt volt a felvett tanulók száma. Szerintem ott lesz egy pici pontszám emelkedés, de nem tudhatjuk még pontosan. Valószínű sokan az alkalmassági vizsgán kiesnek, hiszen valamely részén nem felelnek meg, stb. vagy nem érik el a pontszámot. Szóval majd július végén érdemes következtetést levonni ebből az egészből. :)
2018. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a pécsi és a zegi gyógytornász szakot jelöltem meg. Mostanában elkezdtem böngészni a statisztikákat és azt láttam, hogy évről évre nagyon megemelték a ponthatárokat Pécsett. Ott tavaly már 380 volt. Szóval eléggé félek, hogy most is megemelik. Nem csináltam emeltet, mert azt hittem, hogy nagyon jó közepekkel és nyelvvizsgákkal simán meglesz, de most eléggé aggódom.

Viszont valakik azzal bíztatnak, hogy ezen a szakon már nem nagyon tudják hova emelni a ponthatárt és, hogy az már túlzás lenne. Meg ebben az évben az érettségi is nehezebb volt, szóval talán nem emelnek. De lejjebb szerintem nem viszik.:/

2018. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is e kettőt szeretném megjelölni, de csak jövőre, mert akkor végzek. Emelt bioszt akarok tenni már csak a többletpont miatt is. Én is aggódok, mert jövőre is valószínűleg emelni fogják a tavalyihoz képest. Egy tavaly felvett gyt szakos azt mondta, hogy őt 394 körüli ponttal felvették. De félek, hogy jövőre nehezebb érettségi sorok lesznek, kevésbé érek el jó eredményt, vagy könnyű lesz nagyon, és nagyon jól kellene teljesítenem.
2018. máj. 31. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A konduktor szakot kevesebben jelölték meg, mint tavaly, úgyhogy szerintem csökkenni fog a ponthatár. Első helyen 111-en jelölték meg, összesen pedig 223-an. Tavaly első helyen 118-an, összesen pedig 254-en.
2018. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!