Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskola tönkretesz! Mit tegyek?

Az iskola tönkretesz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A suliban sokan, köztük a tanárok is elítélnek azért, mert matematikából bukás szélén állok. Mint tudjuk, a reál tantárgyak nyelve a matematika. De én nem vagyok jó belőlük! Egyikből sem. Depressziós vagyok már hosszú idő óta, mert semmirekellőnek érzem magam azért, mert minden olyanból, amihez nem értek, számonkérnek, és minden olyat, amihez értek, nem értékelik. A suliban nem vagyok egy szín ötös tanuló, mert nehezemre esik olyan dolgokat megtanulnom, amik nagyon nem nekem kellenek. Én zongorázom, hallás után játszom le darabokat, amelyek megtetszenek. Verseket írok, kisfilmeket csinálok, de ezeket nem értékel senki, sőt, elitélik, mert nem ez a tananyag és ez nem érdekel senkit. Úgy érzem, teljesen megfosztanak a képességeimtől, és hitetlenné tesznek, mert nem tudok kiszámolni egy sz*ros egyenletet a példa kedvéért. Úgy érzem, megfosztanak saját magamtól.

2018. máj. 21. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Úgy látszik művészlélek vagy és nem megfelelő iskolát választottál. Járj el egy matektanárhoz, aki segít gondolkodni és ne izgasd magad.
2018. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia


Látszik, hogy inkább humán beállítottságú vagy, én is. Én is gyűlöltem a matekot, én se tudtam jól gondolkodni benne. Viszont addig gyakoroltam, amíg már előre tudtam, hogy mi fog kijönni, ezt sajnos csak így lehet ellensúlyozni, sok gyakorlással. Tudom ez nagyon rossz, hogy még többet kell azzal foglalkozni amit nem szeretsz, de ha ezen túlvagy, akkor foglalkozhatsz azokkal a dolgokkal, amiket szeretsz. Kitartás! :) Viszont azt nem írtad, hogy milyen suliba jársz.


20f

2018. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos Magyarország legsznobabb sulijába.
2018. máj. 21. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De úgy értettem, hogy gimi? hanyadik osztály?
2018. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, gimnázium 9. osztály.
2018. máj. 21. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én azt tudom tanácsolni, hogy ami érdekel abból hozzál össze egy 4-5 körüli szintet, a matek meg legyen 2... Az idióta tanárokkal meg ne törődj, nekem is volt egy pár, visszagondolva nem kellett volna foglalkoznom velük.


Esetleg, ha van iskolapszichológus, akkor nyugodtan fordulhatsz hozzá, nem szégyen, én is voltam anno.


20f

2018. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj át másik iskolába, probléma letudva.
2018. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Erről nem te tehetsz, hanem az oktatás. Nem mindenkinek megy a matek/fizika. Valakinek jobban megy a történelem/irodalom vagy művészetek. Úgy kéne tanítani, hogy mindenki olyan tárgyakat vegyen fel már gimnáziumban/középiskolában amit szeret! És azt tanulhatja amit szeret. És ne csak elméletben, hanem gyakorlatban. Imádod a történelmet? Tanítsanak csak azt! Vigyenek ki régészeti ásatásokra stb. Imádod a művészetet? Akkor abból fejlesszenek. Folyamatosan vigyenek ide-oda és alkoss..stb. Vagy a fizika érdekel jobban? Hát akkor olyan tárgyakat tanítsanak és ugyanúgy vigyenek el gyakorlati oktatásokra, kutatásokra stb. Értitek mit akarok.: )


Két dolog kell egy jó országban: egészségügy, oktatás. minden más ezután jöhet. Magyarországon a két legfontosabb dolog van legalul amibe a legkevesebb pénz megy. Ez nem is fog változni jó pár tíz évig.

2018. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok jó matekból. Remélem, meglesz a kettes érettségin. Egyébként tényleg az a lényeg, hogy minden másból jó legyél, a felvételin lehet nem is kell majd neked a matek, nekem se nézik, hála az égnek. Egy hülye tantárgy miatt nehogy kikészülj, nem ér annyit. Ha van iskolapszichológus, bátran keresd fel.
2018. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Holnap is dolgozat, és nem értem az anyagot. Nagyon félek bemenni.
2018. máj. 21. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!