Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogyan készül a szóbelire?

Ki hogyan készül a szóbelire?

Figyelt kérdés

Megadták nektek a kidolgozott tételeket vagy nektek kellett kidolgozni? Napi hányat tanultok meg és mennyi időt szántok rá?

Én még a kidolgozásnál tartok. Eddig csak egy tantárgyból vannak meg :S



2018. máj. 21. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én már ősszel elkezdtem töriből megírni, magyarból csak január végén tudtam meg. Két hete lett meg a 60. tétel is. Naponta 3-4-et nézek át, de nem magolom őket. Ezek nagy részét már tanultam az évek alatt, nincs értelme bemagolni, amikor kb 10 percet fogok beszélni róluk, csak időpazarlás lenne. Amelyik tétel esetleg nehezebben megy, vagy nem igazán szeretem, azt többször olvasom el, mindegyiknél memorizálom a neveket, fogalmakat, helyszíneket, évszámokat stb. Minden nap 4-5 órát tanulok.
2018. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem akarom letörni a lelkesedést de szerintem hagyd a kidolgozást a fenébe, nem lesz rá elég időd. Kérj valakitől kidolgozottat és azt tanuld meg. Esetleg minden tételhez kiirhatod a kulcsszavakat és emellett a kömyvből/füzetből tanulj. El fog menni az összes időd a jegyzetelgetéssel.
2018. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idén kormányhivatal által érettségizem. Nem kaptam tételeket, csak témaköröket, ami kb. lefed MINDENT. :D

Eddig nekem bevált módszer az, hogy érdekel, amit tanulok ( hiszen érdeklődés nélkül nem ragad rád semmi általában ).

Találtam egy könyvet, ami magába foglalja a választott két tantárgyam tételeit, ezekből minden egyes nap 15-20 tételt tanulok meg, hogy maradjon időm az utolsó hétre csak kizárólag ismétlésre, az esetleges hiányosságok kitöltésére. Összesen van vagy 150. Korábban is olvastam a témában, olvasgattam a tételeket, most pedig "belököm" őket. :D Ne izgulj, sikerülni fog! Ha idegeskedsz rajta, akkor azzal nem oldasz meg semmit sem, csak hátrányod lesz, mert romlik a teljesítményed stressz hatására. A tételek kidolgozására nem hiszem, hogy lesz elegendő időd. A neten hemzsegnek a tételek ( ezek valóságtartalmát azért ellenőrizd le, ami furcsa, gyanús

azokra ott van a wiki). Vannak célzott, külön kidolgozott tételeket tartalmazó könyvek ( ezekből tanulok én is ), nagyon jók. Olyant keress, amiben részletesen magyarázzák el a dolgokat, ne csak vázlatosan ( így könnyebben megérted ).

A tanulásra szánt időm az jelenleg úgy néz ki, hogy tanulok, kajálok, family guy, tanulok, alszom :D

Értelmező olvasással olvass! Próbáld megérteni az összefüggéseket! Ha szükséges rajzold le! :D Szüneteket 5 tételenként tartok egy kávé/ tea kiséretében. Igyál naponta legalább 1,5-2 liter vizet! Nekem valahogyan jobban működik az agyam, ha biztosítva van számára a szükséges folyadékbevitel. Ne parázz! Ne feledd, hogy olyan jegyet kapsz, amennyi energiát belefektetsz. :D

2018. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!