Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már nagyon elkéstem a tételek...

Már nagyon elkéstem a tételek tanulásával?

Figyelt kérdés
Június közepén lesz a szóbeli érettségi, az előző hetet egy az egyben pihenéssel töltöttem, plusz még egy családi dolog is közbe jött, most viszont úgy érzem elkéstem, és majd később nagyon fogom bánni, hogy eddig nem tanultam. Sok tétel van, amit év közben átvettünk, de van vagy 40, ami még ki sincs dolgozva. Rendesen levert a víz, amikor megláttam, hogy már 21-e van. Kevés az esély, hogy még behozhatom, vagy más is később kezdte?

2018. máj. 21. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

4 alatt tanultam meg 60 államvizsga tételt szóval soook tanulással simán megleszm

Egyél sok gyümit édességet és soooook víz

2018. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
56%
Miközbe kidolgozod őket meg is jegyzel belőle egy csomót. Nem most érettségiztem,de anno én is az utolsó percekre hagytam és sikerült mondjuk én szándékosan így csináltam,mert nekem így jobban fog az agyam. Sok sikert minél előbb állj neki nem kell parázni nem olyan vészes leülsz max 5 percig beszélsz bele is kérdeznek...stb. A tanárok amúgy az a tapasztalat,hogy sokkal lazábbak.
2018. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#1 és hanyas lett?
2018. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Egyetemen ennyi idő alatt 6-7 vizsgát is simán le lehet tudni, ami kicsit több mint az érettségi..
2018. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kérd el másoktól a kidolgozott tételeket. Nekünk alapból odaadták a tanárok minden tárgyból, nem kellet kidolgoznunk. Az volt a tételbe menne amit vissza is kért. És ha azt tudtad jól akkor 5-ös szóbeli. Minket nem szivattak azzal, hogy dolgozzuk ki. De ha leülsz akkor megtanulható. Egyetemen se lehet napok alatt megtanulni mindent. Egész félévbe folyamatosan tanulni kell, ha jól akarsz végezni. Nagyon csúnyán meg lehet szívni a késői tanulással.
2018. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kérni valakitől kidolgozott teteleket? Mert arra már nemnagyon lesz időd, ha jó efedményelet szeretnél. De ha egy hármas jó mindenből akkor nyugodtan nekiállhatsz.
2018. máj. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ennyire zavar? Hát az nagyon jó. Akkor nem lesz gond leseggelni az összes hátralévő napot kemény tanulással mindennemű szociális tevékenység nélkül.


3 hét alatt brutális mennyiséget lehet megtanulni, már ha ugye TANUL az ember.

2018. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát, nehogy nekikezdj a kidolgozásnak, annak már nincs értelme. Én november végétől kezdtem el a törit, január végétől a magyart és két hete lett meg a 60. tételem is. Keresd elő a vázlatokat, könyvet, olvass még hozzá a neten, ha esetleg kell, de már csak olvass és memorizálj, a kidolgozás heteket/hónapokat venne el az életedből, és ennyi időd már nincs. Ne kezdd el magolni, inkább olvasd el többször, csak a fontosabb kulcsszavakat, fogalmakat memorizáld. Ha becsületesen tanultál az elmúlt négy évben, akkor már mind ismerős lesz, azokra fordíts több időt, ami kevésbé megy jól. Hajrá.
2018. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sok egyébként tényleg csak ismétlés, viszont a nyelvtannal hadilábon állok.
2018. máj. 22. 13:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, ezt megértem. Most én is már a nyelvtannál tartok. Az a jó, hogy alapvetően nem vagyok hülye belőle, de valamikor nekem is tovább tart megérteni/megjegyezni valamit. Az ilyen részeket mindig többször olvasom el és én úgy csináltam, hogy szinte mindenhez írtam példát, mert példa alapján sokkal könnyebb megjegyezni azt, amiről beszélni kell. Írj te is, hátha segít. :)
2018. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!