Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikatanár ismerősömnek...

Informatikatanár ismerősömnek miért ilyen kevés az IT tudása?

Figyelt kérdés

Van egy informatikatanár barátom, aki vagy 10 éve tanít középsuliban. Viszont ahogyan észrevettem, az infó nem nagyon megy neki az office és a Photoshop programokon kívül. Illetve azt mondta, a programozás is olyan nehéz, hogy az érettségibe se kéne beletenni, mert csak annak kéne azt tanulni aki kimondottan programozó akar lenni.

Meg ő is nagyon nehezen érti meg.

Egy számítógépet például össze se tudna ranki, hozzá sem mer nyúlni ahogy említette.


De egyébként ezeken kívül, az irodai/könyvelői feladat az nagyon megy neki. Nincs olyan dolog ami ki tudna rajta fogni.


Gondoltam arra, hogy lehet csak egy könyvtárinformatikai szakot végzett volna? Mert ugye ott tanítanak kevés IT-t, és tartalmazza a pedagógiát. Lehet ezzel valaki infótanár középsulin?


Ha jól tudom, SZTE Juhász Gyula Tanárképző fősulira járt.


Ezt a kérdést nem szeretném neki feltenni, nem szeretném megsérteni vagy valami..



2018. máj. 23. 11:45
 1/3 anonim válasza:
Ha matektanár akkor értehető
2018. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Mármint? Tudtommal csak infót tanít. Néha hangoztatja is, hogy informatikus, amikor a végzettségét kérdezik. Szóval nem hiszem hogy valamiféle tanár tréninggel lenne infó tanár.
2018. máj. 23. 17:29
 3/3 anonim válasza:

Nálunk info suliban is ugyan ez van

Azért tanítanak mert dolgozni nem vennék fel őket

Gyakorlati tanárom letölti a feladatot másik tanárok és feltölti hozzánk aztán minket szid ha megkérjük hogy magyarázza el

2018. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!