Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezért levonhatnak...

Szerintetek ezért levonhatnak pontot a kémia érettségin?

Figyelt kérdés

Az emelt érettségiben az esettanulmánynál volt egy olyan részfeladat, aminél konstitúciós képlettel kérték, hogy írjunk fel egy egyenletet (ETBE előállítása, ha jól emlékszem). Én úgy tanultam, hogy a konstitúciós képlet az az, aminél fel kell tüntetni a kötéseket, a kapcsolódási sorrendet, szóval mindent ki kell rajzolni. Én ezt is tettem, aztán megnéztem a javítókulcsot, amiben ennél a feladatnál félkonstitúciós képlettel van leírva az egyenlet...

Szerintetek levonják tőlem az egyenletért járó pontot?



2018. máj. 24. 11:46
1 2
 1/12 Nyammogi ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy milyen módon jutottál a megoldáshoz, amennyiben a megoldás és a módszer végigvezetése is helyes, akkor jár a pont érte.
2018. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg megkapom a pontot, köszi. :)
2018. máj. 24. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem offolni akarlak, de nem biztos ,hogy megkapod erte a pontot,mivel konstituciot kert,ha azt kellett volna leirni amit mondtal akkor fel lett volna tuntetve ,hogy a nemkoto e-parokat is tuntesse fel. Itt csak annyit kellett volna pl CH3-CH2-OH.
2018. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nyammogi ***** válasza:

Nézd, igaz, én már öt éve tettem le az emelt kémiát, azóta le is diplomáztam, de... A plusz információ sosem lehet baj, kivéve, ha a kérdésre adott helyes választ módosítja.

Mondjuk igaz, nem néztem meg a mostani érettségit, de a kérdésfeltevés alapján szerintem meg fogja kapni a pontot.

Azért majd írd meg, ha kiderült, hogy megkaptad-e!

2018. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De akkor pl. a CH3-CH2-OH nem félkonstitúciós képlet? Vagy ezt csak nálunk tanították így külön? :(

Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 24. 22:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam. Pedig most én is emelteztem.
2018. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hangtorzító ***** válasza:
Elolvastam párszor amit írtál és szerintem rájöttem, amit Te írtál az szerintem a szerkezeti képlet lehet, legalábbis az az ahol még a nemkötő elektronpárokat is kiírjuk, azaz mindent. Ha így írtad, ahogy én gondolom akkor javítótanárfüggő a dolog, vagy elfogadja mert látja, hogy jól gondolkozol, vagy ragaszkodik a szöveghez, attól függ. De ha felüljavításra küldöd valamilyen javítási hiba révén az érettségit akkor sajnos számolnod kell azzal, hogy ezt a pontot elveszted, mert ott feketén-fehéren javítanak. Én is most írtam az érettségit szerencsére nekem ez jó lett, én személy szerint elfogadnám Neked.
2018. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam. Remélem a javítótanár megkegyelmez nekem és ő sem sajnálja tőlem ezt az egy pontot. :D Köszönöm a válaszod! :)
2018. máj. 29. 08:39
 9/12 Nyammogi ***** válasza:
Na, írd majd meg, megkaptad-e! Érdekel, mert én személy szerint megadnám rá.
2018. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megkaptam. :)
2018. jún. 5. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!