Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljem el a vizsgákon...

Hogyan kerüljem el a vizsgákon való leblokkolást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a 2. félévem az egyetemen. Nagyon szorgalmasnak vallom magam, eddig minden vizsgám és zh-m sikerült elsőre, egészen tegnapig. Tegnap ugyanis egy szóbeli vizsgám volt, ahol tételt kellett húzni. A tételt szépen el is tudtam mondani, de amikor a vizsgáztató egy másik, irreleváns anyagra kérdezett rá, teljesen leblokkoltam, és nem tudtam értelmesen válaszolni (pedig nem volt bonyolult, most utólag visszagondolva pontosan tudom, hogy mit kellett volna mondanom). Ennek köszönhetően ismétlővizsgára kell mennem, és rettenetesen félek, hogy megint ugyanígy fogok járni.

Milyen tippeket tudnátok adni az ilyen fajta vizsgadrukk leküzdéséhez?


2018. máj. 24. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Ha tudod az anyagot, minden kérdésre tudsz válaszolni.
2018. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tegnap is tudtam, csak egyszerűen összezavarodtam, és ez hozta magával azt is hogy egyre idegesebb lettem és már nem tudtam megfelelően gondolkodni.
2018. máj. 24. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt ilyen, ugyanígy szóbeli vizsgán. De csak bele kell rázódni, úgymond tapasztalatot szerezni. MSc végére már külön technikám volt szóbeli vizsgákra, akkor is ha nem is volt eléggé felkészült (lényege talán a magabiztosság, ne látszódjon rajtad az idegesség, akármit mondasz légy határozott, gördülékeny - elvégre a legrosszabb az, hogy megbuktat, nem a világ vége).
2018. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
igyál meg előtte egy feles bármilyen alkoholt, ne részegség szintjére, csak egy picit, hogy beüssön, onnantól kezdve könnyebb lesz rizsázni ha más nem témához kapcsolódó téma jön fel.
2018. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!